Марица завърши сезона с победа

30 Май 2019 19:38

“Марица” победи с 1:0 “Гигант” (Съединение) в изтеглен мач от последния 34-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Така “жълто-сините” завършиха сезон 2018/2019 с успех. Маричани създадоха много положения в мача, над 10 чисти, но реализираха едва един. Гостите отправиха едва един удар по посока на вратата на Илия Николов до 79-та минута, а след това на два пъти можеха да изравнят.

Първата част започна с единствения удар към вратата на пловдивчани,мкойто бе неточен. В 7-та минута Тодор Тимонов стреля от свободен удар, но вратаря на гостите Стилян Георгиев спаси. В 12-та минута Христо Янчев стреля много добре, но Георгиев успя да избие в корнер. Пак Янчев можеше да открие в 17-та минута след добра многоходова атака, но топката премина на сантиметри от страничната греда. Мирослав Радев и Запрян Запрянов на два пъти също се озоваваха в чисти позиции, но бяха неточни. Даниел Спасов, Йордан Пейчинов с глава и Тодор Тимонов бяха близо до това да открият резултата, но не съумяха да реализират. В 38- та минута Лъчезар Ангелов изненада вратаря Георгиев с добър изстрел и откри резултата в полза на “Марица”.

На полувремето юношите на “Марица” - младша възраст бяха наградени от делегата на срещата Петър Зехтински с купа и медали за спечеленото второ място място в първенството.
През втората част Запрян Запрянов, Тодор Тимонов, Милян Танчев и капитанът Костадин Дяков можеха да удвоят, но нямаха шанс. В 66-та минута Теодор Гишин от гостите изби топката от самата голлиния, предотвратявайки сигурен гол. Едва в последните минути, след извършените смени, гостите направиха нещо интересно в предни позиции. В 79-та минута след удар на играч от “Гигант” топката срещна страничната греда, а при добавката топката излезе в аут. В 82-та минута Тодор Тимонов стреля от свободен удар, но вратарят Георгиев пак спаси отбора си от гол. В даденото от съдията продължение двата тима си размениха по едно положение. Първо Джунейт Узунов отправи добър удар, но най-добрият в състава на гостите Стилян Георгиев отново отрази. В последната минута гостите организираха бърза контра, а топката бе остро центрирана от фланга, но връхлитащия състезател на гостите не успя да засече.

Така “Марица” завършва сезона на петата позиция в крайното класиране с актив от 58 точки. Възпитаниците на Борислав Караматев постигнаха 16 победи и 10 равенства, като допуснаха 8 загуби (голова разлика 44:29). Отборът пък е номер едно по феърплей, след като няма нито един наказан футболист през сезона и е рекордьор по най-малко получени жълти картони и нито един червен.
Останалите срещи от последния кръг предстоят, а вчера “Асеновец” и ОФК “Карнобат” завършиха 3:3.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Костадин Дяков - капитан, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Красимир Иванов), Мартин Анастасов (Милен Танчев), Запрян Запрянов, Тодор Тимонов, Мирослав Радев (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Николай Димитров, Георги Иванов. Треньор: Борислав Караматев
ГИГАНТ (Съединение): Стилян Георгиев, Николай Парнаров, Теодор Гишин, Илиян Гаров - капитан, Радослав Димитров, Стилян Христов, Йълмаз Сюлейман, Ерик Смилянов (Арам Араамян), Валентин Сливов, Светослав Читаков, Александър Стойчев (Кристиян Николов). РЕЗЕРВИ: няма. треньор: Светослав Цольов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Пейчинов и Тодор Тимонов (Марица); Валентин Сливов (Гигант)
Съдийски състав: ГС: Тодор Тодоров, асистенти: Екатерина Маринов и Месут Ахмедов, 4-ти съдия: Светослав Шехов, делегат: Петър Зехтински