Спартак спечели баража и ще играе в А ОФГ следващия сезон

09 Юни 2019 22:09

Спартак разби с 4:0 тима на Марица (Градина) в решаващия бараж за влизане в А- областна група. Срещата се игра на стадион "Пловдив".

Любомир Цеков откри резултата в 23', а в 28' покачи на 2:0 и така още на преди почивката "гладиаторите" си осигуриха комфортна преднина.

На полувремето заваля пороен дъжд, което наложи втората част да започне с 20- минутно закъснение.

Дренажът на терена на стадион "Пловдив" пък пое проливния дъжд, което позволи срещата да се доиграе.

И след почивката Спартак продължи да доминира и стигна до още два безответни гола.

В 53' след самостоятелна акция Любомир Цеков направи своя хеттрик и покачи на 3:0.

В 73' Андон Андонов оформи крайното 4:0.

Така "гладиаторите" изкачиха първото стъпало по пътя към професионалния футбол и от новия сезон ще играят в А- областна група.

Спартак игра в състав: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Христос Доков, Рангел Костурски, Стефан Учиков, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Денис Хасан, Петко Фанев, Любо Цеков (Атанас Църцев, Андон Андонов, Михаел Пърчев, Костадин Калинов)

В другия бараж в доста голяма драма Калояново победи след дузпи Тракия Нови извор в Маноле. Редовното време завърши 2:2, а след дузпи Калояново се наложи с 5:4 и спечели промоция.