Марица и Борислав завършиха 4:4 в контрола

25 Юли 2019 18:09

“Марица” завърши наравно 4:4 срещу “Борислав” в контролна среща, играна в сряда, на градския стадион в Първомай. “Жълто-сините” водеха в резултата през почти целия мач и показаха добра игра.

“Марица” започна с много от юношите си в стартовия състав. Те се представиха на добро ниво и през първата част маричани стояха доста добре на терена. Още във 2-та минута Тодор Тимонов откри резултата в полза на пловдивчани. В 15-та домакините изравниха чрез Мирослав Кайряков. В 21-та минута Олджай Алиев отново даде преднина на “Марица”, а малко след това, в 26-та, отново той направи 1:3. Милен Танчев вкара страхотен гол от около 40 метра, при който топката първо срещна страничната греда, а след това се оплете в мрежата зад стража на “Борислав” – 1:4. През втората част последваха множество смени в състава на “Марица”, като в игра влязоха голяма част от момчетата, които вчера играха 3/4 от игровото време срещу “Ботев”. Треньорският щаб на маричани предприе и някои експерименти. Георги Георгиев и Мартин Анастасов пропуснаха да реализират за “жълто-сините”. До края на мача домакините успяха да изравнят. Първо Митрев намали след грешка, а Шаби Османов реализира дузпа за своя отбор. Колев оформи крайното 4:4 в края на мача.

Последната контрола за възпитаниците на Борислав Караматев ще бъде в събота, от 18 часа, на стадион “Марица”, а съперник ще бъде юношеския тим на “Локомотив” до 19 години. Преди срещата ще бъде и официално представен съставът на “Марица” за сезон 2019/2020.

Марица: Илия Николов, Георги Иванов, Денис Палков, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Стоян Пидев, Мариян Бончев, Милен Танчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев, Тодор Тимонов. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Любомир Масалджиев, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Красимир Кръстев