Марица започна страхотно новия сезон

03 Авг 2019 20:51

“Марица” започна отлично новия сезон в Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” победиха с 0:1 като гост състава на “Несебър” в среща от 1-ви кръг на първенството. Маричани показаха по-добра игра от своя противник, създадоха много положения и заслужено стигнаха до успеха. Възпитаниците на Борислав Караматев стояха много добре тактически на терена в крайморския град.

Преди срещата над Несебър се разрази силна буря, но двубоят започна навреме.

“Марица” започна отлично срещата и още в 3-та минута новото попълнение в състава Олджай Алиев откри резултата. До края на полувремето “жълто-сините” имаха надмощие и създадоха куп положения пред вратата на домакините, като най-чистото от тях бе на Милен Танчев, който не съумя да реализира сам срещу вратаря на “Несебър”. Домакините също стигнаха до няколко ситуации, но маричани се справиха с тях.

През втората част надмощието на “Марица” беше пълно. “Жълто-сините” водеха играта, държаха топката и създадоха още 5-6 сто процентови положения, но нов гол така и не падна и резултатът остана 0:1.
Така “Марица” започна новия сезон по прекрасен начин. След седмица, в първото си домакинство, “жълто-сините” приемат “Свиленград”, но преди това, в сряда, маричани се изправят срещу “Спартак” в градско дерби.

Двубоят е от 1-ви кръг на областния етап в турнира за “Купата на България” и ще се играе на стадион “Тодор Диев” от 18 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев (Иван Мицев), Олджай Алиев (Димитър Мичков), Милен Танчев, Мартин Анастасов, Георги Георгиев (Цецо Главчев), Тодор Тимонов. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Мариян Бончев, Денис Палков; ст.треньор: Борислав Караматев.

НЕСЕБЪР: Павел Колев, Станислав Жеков, Христин Колев, Николай Дамянов, Николай Дросев, Димитър Попов, Даниел Бенчев, Станимир Баев, Мартин Димитров, Гроздан Иванов, Марио Благоев. РЕЗЕРВИ: Марио Исаков, Али Алиев, Али Ахмед, Давид Досев, Патрик Попов, Руслан Господинов, Янек Кирилов; ст.треньор: Васил Банов

Съдийски състав: ГС: Иван Петров - Ямбол, АС: Стоян Зафиров и Добромир Араванов - Ямбол, 4-ти съдия: Никола Вангелов - Бургас, Делегат: Георги Христов - Ямбол