Марица се справи със Спартак в дербито и продължава напред за Купата /снимки/

07 Авг 2019 20:18

Марица победи с 2:0 като гост Спартак в първия областен кръг в турнира за Купата на България. Мачът се играе пред близо 2000 зрители на стадион "Тодор Диев".

В 3-та минута Олджай Алиев стреля от дистанция, но над вратата.

В 14-та минута Тодор Тимонов изпълни пряк свободен удар, който затрудни Велков, но опитният страж успя да избие в корнер.

В 25-та минута Кирил Георгиев отправи удар над вратата от около 20-на метра.

В 32-та минута Рангел Костурски фаулира Димитър Мичков и получи жълт картон. След изпълнението на пряк свободния удар Тимонов пусна по тревата към Даниел Спасов, който стреля, но топката се отклони в играч на Спартак и отиде в корнер.

В 34-та минута Йордан Пейчинов стреля от дистанция, но покрай вратата. Последва и неточен удар на Олджай Алиев.

В 39-та минута Джунейт Узунов фаулира Кирил Георгиев и получи жълт картон. Фаула изпълни Кирил Георгиев, който би директно, но над вратата.

В 45-та минута Тимонов стреля от дистанция, но над вратата.

В 52-та минута Мариан Гиров изведе сам срещу Илия Николов Здравко Жилов, но юношата на Ботев не успя да реализира.

В 64-та минута удар на Милен Танчен премина над вратата.

В 70-та минута Даниел Спасов беше изведен добре и стреля, но Велков успя да спаси при добавката обаче Мартин Анастасов успя да отправи удар и Марица откри резултата - 0:1.

В 77-та минута Спасов пусна по земя пас към Георги Георгиев, който засече, но вратаря Костадин Велков успя да спаси.

В 78-та минута Кирил Георгиве стреля слабо в наказателното поле и Илия Николов спаси.

В 81-та минута Тодор Тимонов стреля от дистанция, Велков не успя да се намеси добре и изпусна топката, а при добавката Джунейт Узунов реализира за 0:2.

В 90-та минута Кирил Георгиев стреля от дистанция, но не успя да реализира.

Марица ще срещне в следващя кръг Борислав Първомай, който победи Атлетик Куклен с 3:2. Мачът е 14 август от 18:00ч. в Първомай.

Спартак: 12. Константин Велков, 17. Ивайло Димитров, 3. Николай Христозов, 8. Христос Доков, 4. Рангел Костурски, 13. Стефан Учиков (19. Веселин Тонев 50 мин.), 11. Кирил Георгиев, 24. Мариан Гиров (23. Денис Хасан 65 мин.), 22. Здравко Жилов (10. Петко Фанев 56 мин.), 18. Мартин Симеонов (6. Костадин Калинов 62 мин.), 9. Любомир Цеков (Михаел Пърчев 75 мин.)

Марица: 32. Илия Николов, 4. Йордан Пейчинов, 5. Димитър Аврамов (15. Георги Иванов 88 мин.), 24. Димитър Мичков (16. Атанас Бунов 72 мин.), 18. Даниел Спасов, 7. Джунейт Узунов, 11. Олджай Алиев (3. Димитър Палков 90 мин.), 99. Милен Танчев, 10. Мартин Анастасов, 9. Георги Георгиев (19. Мирослав Георгиев 86 мин.), 86. Тодор Тимонов (6. Иван Мицев 83 мин.)