Шест от шест за Марица и си уреди мач с отбор от Втора лига за Купата /снимки + видео/

21 Авг 2019 19:44

Марица победи с 3:0 Сокол Марково и стана областен първенец за област Пловдив в турнира за Купата на България. С този успех маричани си гарантирах мач с отбор от Втора лига на 3 или 4 септември.

В 11-та минута Александър Стойчев пропусна чист гол за Сокол, след като на празна врата не успя да отправи хубав удар и не реализира.

В 24-та минута Селчук стреля над вратата.

В 29-та минута Тимонов центрира, а Георги Георгиев засече и с хубав удар откри резултата - 1:0.

В 31-та минута удар на Тимонов премина над вратата, а малко по-късно отново Тимонов пробва мерника си като Витанов успя да спаси.

В 34-та минута Главчев отправи удар, получи се рикошет, но Витанов със сетни усилия спаси.

В 41-та минута Георги Георгиев свали топката за Спасов, който стреля над вратата.

В 46-та минута удар отблизо на Драшков премина в аут.

В 50-та минута Палков центрира, а Георгиев игра с глава, но топката премина покрай вратата на Витанов.

В 54-та минута Тимонов изведе със страхотен пас зад защитата Георгиев, който стреля над вратата.

В 69-та минута Георги Георгиев напредна и с хубав изстреля реализира за 2:0.

В ответната атака Драшков проби и пусна към Стойчев, който стреля неточно.

Олджай Алиев покачи на 3:0 след като получи хубав пас от Денис Палков в наказателното поле и направи резултата класически.

Така Марица продължи чудесната си серия и вече има шест победи от шест официални мача от началото на сезона. Марица ще участва в новия кръг в турнира - втори предварителен кръг, където ще участват и 15 отбора от Втора лига, както и 15-те от Трета лига и областните групи. Жребият е в петък, а Марица ще е домакин в двубоя, който ще се играе на 3 или 4 септември.

Марица: Горан Гръблев, Денис Палков, Димитър Мичков, Мариян Бончев, Георги Иванов, Иван Мицев, Тодор Тимонов (Олджай Алиев 26 мин.), Цецо Главчев (Христо Янчев 56 мин.), Мартин Анастасов (Милен Танчев 63 мин.), Даниел Спасов, Георги Георгиев

Сокол: Александър Витанов, Селчук Коджаахмед, Христо Стамов, Даниел Димитров, Пламен Геров, Костадин Димитров, Илхан Ибрамджик, Костадин Димитров, Теодор Митрев, Мартин Христозов, Александър Драшков, Александър Стойчев (Никола Димитров 58 мин.)