Марица пак победи Сокол Марково и вкара шест гола

25 Авг 2019 22:31

“Марица” постигна убедителна победа с 6:0 над “Сокол” (Марково) в мач от 4-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Успехът идва три дни след отстраняването на същия съперник в турнира за “Купата на България” (3:0). Победата е четвърта поредна в шампионата и общо седма от началото на сезона, като “жълто-сините” нямат загубена точка до тук, а в шампионата възпитаниците на Борислав Караматев имат само един допуснат гол. Отново много добър мач изнесе Тодор Тимонов, който бе заменен през втората част, давайки път на младите. Съдийската бригада също се справи добре.

Маричани надиграха своя съперник и съвсем заслужено постигнаха убедителния успех. Те показаха комбинатеван футбол, добро темпо и не избягаха и в този мач от налагния стил на игра. Още в 9-та минута удар на Тодор Тимонов директно от корнер срещна гредата, а след това топката беше избита. Сезгин Четин от гостите опита удар в 17-та минута, но Илия Николов беше на мястото си. Две минути по-късно Георги Георгиев беше изведен сам срещу Александър Витанов, но вратаря излезе и блокира удара. В 20-та минута Милен Танчев засече центриране с глава, но защитник на “Сокол” иби от голлинията. Олджай Алиев също се озова в подобна позиция в 22-та минута, но отново Витанов се намеси. Тимонов и Георгиев стреляха неточно в опит да открият. Именно Тодор Тимонов даде начало на изразителния успех с красив гол в 38-та минута. Той получи топката встрани от наказателното поле, финтира защитник и с хубав удар заби топката в горния десен ъгъл на вратата на Витанов. Само две минути по-късно Олджай Алиев удвои резултата, а в 45-та минута младият Милен Танчев засече центриране по тревата за 3:0.

Втората част започна с удар на Ангел Рахов от гостите, но Илия Николов се намеси добре. В 59-та минута нахлуващият на скорост Даниел Спасов беше съборен в наказателното поле, а съдията Стилян Димитров отсъди дузпа, която вратарят на маричани Илия Николов изпълни с хладникръвие и направи 4:0. Последва пропуск на Даниел Спасов, но в 75-та минута Георги Георгиев отбеляза в пореден мач и резултатът стана 5:0. Влезлият през втората част Иван Мицев и Джунейт Узунов имаха по два шанса за гол пред себе си, но не съумяха да реализират. Христо Янчев също можеше да отбележи в края на мача, но не успя. Това стори Даниел Спасов, който излезе очи в очи с Витанов. Вратрят се намеси и изби, но Спасов посрещна с глава топката и на празна врата оформи крайното 6:0. В даденото от съдията продължение бившият играч на “Марица” Виделен Сердарски можеше да намали, след като стреля директно от корнер, но Илия Николов отново бе на висота. Много добре през втората част се включиха младите Иван Мицев, Денис Палков и Георги Иванов.

“Марица” дели първо място със “Загорец” (Нова Загора) във временното класиране, като двата отбора са с пълен актив от 12 точки. “Созопол” и “Черноморец” имат по 10. Следващата събота “жълто-сините” гостуват на “Черноморец” в най-интересния мач от програмата на 5-ти кръг. Двубоят е от 18 часа на едноимения стадион в Бургас. На 4-ти спетември “Марица” ще посрещне “Локомотив” (Г.Оряховица) в мач от втория предварителен кръг в турнира за “Купата на България”, а при успех възпитаниците на Борислав Караматев ще премерят сили с ЦСКА на 1/16 финалите.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Георги Иванов), Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Георги Георгиев, Тодор Тимонов - капитан (Денис Палков), Олджай Алиев (Иван Мицев), Милен Танчев, Мартин Анастасов. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Мариан Бончев, Димитър Мичков. Треньор: Борислав Караматев

СОКОЛ (МАРКОВО): Александър Витанов, Даниел Димитров, Тодор Митрев, Мартин Христозов, Христо Стамов (Мартин Лазов), Виделен Сердарски, Ангел Рахов - капитан, Симеон Сталев (Александър Драшков), Александър Стойчев, Сезгин Четин (Костадин Димитров). РЕЗЕРВИ: Димитър Аргиров, Мюмюн Исмаил, Никола Димитров. Треньор: Манол Георгиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йордан Пейчинов, Христо Янчев

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Стилян Димитров - Хасково, АС: Желязко Атанасов - Хасково, АС: Петър Балтов - Сливен, 4-ти съдия: Любомир Александров - Хасково, Делегат: Петър Зехтински - Пловдив