Спартак пак бие

13 Окт 2019 22:09

Спартак постигна осма поредна победа в първенството в А- Областна група, след като се наложи с 3:0 над Марица Маноле.

"Гладиаторите" можеха да открият резултата още в 7' на мача. Петко Фанев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе избит виртуозно от стража на гостите в ъглов удар.

В 21' Кирил Георгиев засече центриране с глава на Кръстьо Милев, но топката мина на сантименти от вратата.

В 27' удар на Петко Фанев премина много близо до вратата.

В 44' Кирил Георгиев стрля от пряк свободен удар, а топката закачи напречната греда.

Въпреки, че изпълниха 17 ъглови удара спартаклии така и не успяха да пронижат вратата на съперника през първото полувреме.

Още в началото на второто полувреме Спартак натисна съперника и в 55' Кирил Георгиев откри резултата. Той нахлу от дясно и с диагонален удар не остави шанс на вратаря на Марица за 1:0.

В 68' Петко Фанев се откъсна отлично и с премерен удар покачи на 2:0.

В последната минута отново Фанев стреля силно, топката се удари в гредата и влезе в мрежата за класическото 3:0.

Така Спартак е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 24 точки. На 20 октомври от 16:00 часа "гладиаторите" гостуват на Раковски.