ЦСКА 1948 би Хебър в исторически мач в Пазарджик

31 Окт 2019 17:28

ЦСКА 1948 надигра с 2:1 Хебър на обновения стадион "Георги Бенковски" в дербито от 14-ия кръг на Втора лига. Андон Гущеров откри резултата в 23-ата минута с 20-ия си гол в първенството, а в 66-ата Тодор Чаворски изравни. В 82-ата минута резервата Валентин Йосков вкара победното попадение за гостите.

Червените тотално надиграха своя противник, но изпуснаха поне 7-8 чисти голови положения, което за малко не им коства успеха. От своя страна и Хебър имаше две-три много добри възможности за попадение, които дойдоха след груби грешки на противниковата отбрана, но се възползваха от тях само веднъж при изравнителния гол на Чаворски.

Сред 11-те на домакините място намериха цели 7 състезатели, които в определен период от своята кариера са преминали през Левски. Това бяха Александър Любенов, Димитър Везалов, Цветелин Тонев, Янко Ангелов, Владимир Гаджев, Томислав Папазов и Тодор Чаворски, първият от които изигра феноменален мач под рамката на вратата. Наставник на тима пък е Николай Митов, който е бивш футболист и треньор на сините.

Преди двубоя пазарджиклии представиха пред футболната общественост ремонтираните нова трибуна и тревно покритие.

Иначе през първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. В 16-ата минута гостите организираха добра атака през центъра, чрез която Гущеров бе изведен сам срещу вратаря, но реферите я спряха с много спорна засада.

Все пак червените откриха резултата малко по-късно с първата си опасна атака. Сашо Александров осъществи набег по десния фланг в 23-ата минута, след който намери Васил Шопов в наказателното поле на зелените. Плеймейкърът овладя с гръб към вратата и майсторски намери непокрития Андон Гущеров, който с техничен шут от въздуха реализира - 1:0 за ЦСКА 1948.
В 29-ата минута гостите като по чудо не вкараха втори гол. Гущеров стреля от два метра с глава след центриране отляво, но Любенов демонстрира феноменален рефлекс и изби. Секунди по-късно червените организираха нова опасна атака, този път отдясно. Последва центриране на Шопов към Климентов, който шутира от 12-13 метра, но Любенов отново някак успя да спаси.

В 34-ата минута червените направиха нов сериозен пропуск. Гущеров намери непокрития Милко Георгиев, който шутира от десетина метра, но стражът на Хебър отново отрази.

В началото на втората част двата отбора си размениха по една опасна атака, но в крайна сметка не се стигна до удар по посока на вратите.

Нещата се промениха в 51-ата минута, когато Шопов бе близо до попадение след атрактивен шут от 4-5 метра, но Любенов отрази. Само 120 секунди по-късно Гущеров проби и центрира отдясно към Денислав Александров, който стреля технично, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 пропусна поредната възможност, когато Гущеров не успя да вкара от 4-5 метра след центриране отдясно и удар с глава.

След час игра, противно на всякаква футболна логика, Хебър за малко не стигна до попадение. Чаворски центрира отдясно към Марчев, който отправи добър удар с глава, но Наумов изби.

Само шест минути по-късно Хебър изравни след груба грешка на червената отбрана. Трима футболисти на гостите се разминаха с топката след изпълнение на тъч, Янко Ангелов се измъкна от тях и върна от аутлинията към непокрития Чаворски, който от 10 метра разстреля Наумов за 1:1.

В 72-ата минута футболист на ЦСКА 1948 направи пореден фрапантен пропуск. Този път това бе Климентов, който от метър под ъгъл не уцели празната врата. В 80-ата минута Гущеров върна към Шопов, който отправи топовен удар от границата на наказателното поле, а вездесъщият Любенов отново спаси.

Натискът на гостите даде резултат в 82-ата минута. Шопов подаде на резервата Йосков, който финтира играч на Хебър около границата на наказателното поле и след майсторски изстрел по земя вкара в долния ляв ъгъл за 2:1.

В 87-ата минута домакините имаха още една възможност да шокират ЦСКА 1948 след нова груба грешка на червената отбрана, която в опит да изчисти топката изведе Чаворски отдясно в наказателното поле. Таранът на зелените стреля силно, а топката "облиза" напречната греда.

След тази ситуация футболистите на Йордан Юруков намалиха темпото, заложиха на по-дълги разигравания и спокойно дочакаха последния съдийски сигнал./sportal.bg