Категоричен успех на Марица в Ямбол

31 Окт 2019 17:31

“Марица” постигна убедителна победа с 0:4 при гостуването си на “Ямбол” в мач от 14-ти кръг в Трета лига - Югоизточна група. “Марица” бе далеч по-добрият тим на отличния терен на стадион “Тунджа” в Ямбол, а всички голове бяха отбелязани през втотрата част.

Първата част приключи при нулево равенство, въпреки превъзходството на тима на “Марица”. В 30-та минута Димитър Мичков реализира с глава, но голът бе отменен поради засада. “Жълто-сините” имаха и други положения пред вратата на домакините, но не съумяха да ги реализират. Домакините играха затворено, но пролуки в отбраната им имаше.

Добрата игра на “Марица” продължи и през втората част. Те разкриха слабостите в отбраната на домакините и се възползваха. С хубави комбинации и изненадващо ходове “жълто-сините” постигнаха целта си. В 51-та минута нов гол в полза на “Марица” беше отменен. Даниел Спасов се възползва от опасна ситуация и реализира, но бе отсъдена засада. Такава този път нямаше, но съдиите не мислеха така. В 65-та минута Станимир Димитров завърши една от добрите комбинации и откри резултата в полза на пловдвчани, като той отбелязва във втори пореден мач. В 70-та минута Георги Георгиев удвои, също след добри многоходови дейстия. Само 3 минути по-късно домакините си отбелязаха автогол. Защитник върна лошо топката към вратаря Стойко Йоргов, тя тупна пред него и между краката му премина зад него. В 88-та минута Димитър Мичков оформи крайното 0:4, при заучено положение след изпълнение на корнер. Домакините имаха две положения за целия мач, но и двете бяха опасни. Илия Николов отново бе на ниво и се справи с всичко пред себе си. И в този мач участие взе юношата Борислав Дончев, който отново се справи с поставените му задачи.

“Марица” продължава да заема третата позиция в класирането с актив от 31 точки, само с точка повече е “Созопол”, а на върха е “Загорец” с 37. Четвърти в таблицата е “Черноморец” с 29. В следващия кръг въпитаниците на Борислав Караматев са домакини на лидера “Загорец” в супер дербито на кръга. Срещата е на 9 ноември - събота, от 14:30 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: 32. Илия Николов, 4. Йордан Пейчинов (3. Денис Палков), 5. Димитър Аврамов, 24. Димитър Мичков, 7. Джунейт Узунов (2. Борислав Дончев), 86. Тодор Тимонов - капитан, 8. Христо Янчев, 99. Милен Танчев, 18. Даниел Спасов, 11. Олджай Алиев (9. Георги Георгиев), 15. Станимир Димитров. РЕЗЕРВИ: 22. Горан Гръблев, 6. Иван Мицев, 10. Мартин Анастасов. Треньор: Борислав Караматев

ЯМБОЛ: 12. Стойко Йоргов, 19. Николай Петров, 10. Александър Андонов, 17. Динко Динев, 5. Иван Жечев, 2. Красимир Андонов, 13. Атанас Георгиев, 3. Стоян Маринов, 9. Симеон Григоров - капитан, 7. Стоян Стоянов, 11. Светлин Руменов. РЕЗЕРВИ: 1. Критиян Ван Ден Темпел, 18. Иван Георгиев, 20. Костадин Костадинов, 15. Георги Кючуков, 6. Мартин Иванов. Треньор: Румен Стоянов Стоянов

Съдийски състав: ГС: Стилян Димитров, АС: Стефан Делчев и Георги Димитров - тримата от Хасково; 4-ти съдия: Иван Петров - Ямбол; Делегат: Васил Петев - Хасково