Марица би старшата на Локомотив в контрола

29 Ян 2020 18:56

“Марица” победи с 4:2 юношите на “Локомотив” до 19 години в контролна среща, играна в сряда на стадиона в “Кършияка”. Стараши треньорът на маричани Борислав Караматев даде почивка на голяма част от основните футболисти, като на тяхно място играха доста юноши от старша и младша възраст. В проверката участие не взеха вратарят Илия Николов, както и Димитър Мичков, Костадин Дяков, Тодор Тимонов, Джунейт Узунов, Христо Янчев, Александър Парматаров и Мирослав Георгиев. Последният ще отсъства неопределено време заради усложнение при лечението на контузия.

Олджай Алиев откри резултата още в 4-та минута, а Милен Танчев удвои в 17-та. Отново Алиев в 23-та минута. В 28-та “черно-белите” намалиха, като при този резултат завърши първата част. През второто полувреме в двата състава бяха извършени множество смени, в този на “Марица” в игра влязоха значителен брой юноши. Двата тима си размениха по едно попадение. Първо Георги Георгиев направи 4:1, а десетина минути преди края бе оформено и крайното 4:2.

Следващата контрола на “Марица” ще бъде в събота, от 14:30 часа, срещу състезаващия се в Трета лига - Югозападна група тим на “Оборище” (Панагюрище). Спарингът ще се проведе на стадиона в град Панагюрище. Междувременно щабът на маричани уреди още една контрола, а съперник в нея ще бъде тим от Първа лига. На 11-ти февруари “Марица” ще гостува на “Арда” в Кърджали.
Днес за “Марица” играха:

Вратари: Горан Гръблев, Красимир Кръстев (юноша). Полеви играчи: Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Георги Иванов (юноша), Денис Палков, Стоян Пидев, Борислав Дончев (юноша), Айкут Янъков, Даниел Спасов, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Иван Мицев, Георги Георгиев, Олджай Алиев, Илиян Йорданов, Мариян Бончев, Теодор Фърков, Илиян Рангелов, Стоян Шумков, Павел Параскевов.