Гол в края донесе трите точки на Марица в Хасково

15 Авг 2020 21:32

“Марица” постигна втора поредна шампионатна победа. “Жълто-сините” победиха трудно “Хасково” с 0:1. Попадението реализира Олджай Алиев в края на мача, като това е трети негов гол от началото на сезона. Положенията в двубоя не бяха много, а двата тима хвърлиха доста сили в борба в централаната част на терена. “Марица” притежаваше значително повече топката, отборът се опитваше чрез мноходови атакаи да достигне до добри шансове за гол. Домакините разчитаха на евентуални свободни пространства и нахлувания на скорост при грешки и след отнемане на топката от противника.

В началото на мача два пъти домакините имаха шанс за гол, но при първия Илия Николов се намеси, а при втория защитник изби пред голлинията. Добра намеса имаше и вратаря на домакините, който изби опасен удар. В 27-та минута Тодор Тимонов изпълни много добре свободен удар, но вратаря Михайлов се разтегна и успя да избие. Подобно положение се получи и в 43-та минута, но този път от игра.

Втората част не се различаваше много от първата. Минути след началото Йордан Пейчинов получи контузия, Христо Янчев го замени, а треньорът Николай Димитров направи сериозни ротации в движение заради ситуацията. Десетина минути след началото на полувремето имаше спречкване между футболисти на двата отбора, което приключи бързо. В 65-та минута отново Тимонов стреля от свободен удар, но топката премина покрай вратата. По-късно състезател на гостите засече центриране от корнер, но ударът не затрудни Николов. В 73-та минута дойде и най-чистото положение за “Марица” до този момент. След добра индивидуална акция на Димитър Юруков последва пас към Милен Танчев, който стреля силно, но вратаря изби. За топката се пребори Юруков, който отправи техничен удар, но гредата помогна нулевото равенство да се запази. В 82-та минута, след индивидуална грешка, играч на “Хасково” се озова очи в очи с Илия Николов, но ударът му бе неточен. В 86-та минута Олджай Алиев реализира безценния гол за успеха на “Марица”. Голът - красавец е негов трети от началото на сезона. Алиев нахлу в наказателното поле, преодоля двама защитници и след войно подаване с Милен Танчев завърши отлично в обратния за вратаря ъгъл за 0:1. В 88-та минута Тимонов отново стреля от фаул, но неточно. В 89-та минута домакините бяха в добра ситуация, но се засуетиха и не се стигна до попадение. Две минути по-късно “жълто-сините” можеха да удвоят чрез Христо Янчев, но топката мина на сантиметри от гредата и излезе в аут. В поседните секунди на продълженито домакините стигнаха до ново голово положение, но в крайна сметка резултатът се запази - 0:1.

Така “Марица” записа втора поредна победа от началото на сезона в Трета лига и има пълен актив от 6 точки. В сряда пловдивчани гостуват на “Марица” (Милево) в мач от областния етап в турнира за Купата на България. Следващата събота възпитаниците на Николай Димитров са домакини на “Атлетик” (Куклен) в шампионатен мач.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов (Христо Янчев), Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Красимир Иванов), Димитър Юруков, Олджай Алиев (Александър Парматаров), Георги Георгиев (Денис Палков), Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор Фърков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

ХАСКОВО: Михаил Михайлов, Бейсим Бейсим, Ефе Али, Недялко Петров - капитан, Ахмед Рамадан, Христо Капитанов, Веселин Бакърджиев, Емрах Юсуф, Йордан Николов, Костадин Пеев, Джан Халим (Юлий Шекеров).

РЕЗЕРВИ: Кристян Костадинов, Давид Стоянов, Радостин Карабаджаков, Кирчо Крумов, Костадин Гочев, Аксел Дормуш. Треньор: Живко Иробалиев

Съдийски състав: ГС: Петър Аспарухов - Бургас, АС: Мирослав Желев и Ангел Илиев - Бургас, 4-ти съдия: Николай Николов - Хасково, Делегат: Теньо Генчев - Бургас