Спартак падна от Черноморец в края

29 Авг 2020 22:43

Спартак допусна загуба от Черноморец с 0:1 в мач от 4- ти кръг на първенството на Югоизточна Трета лига.

Първото полувреме бе равностойно, а гладиаторите пропуснаха две добри ситуации.

Първо Кирил Георгиев центрира от пряк свободен удар, а Стамов стреля с глава, но в страни от вратата.

Любо Цеков можеше да засече добро центриране, но нападателят пропусна.

През втората част възпитаниците на Стефан Учиков хванаха домакините на контраатаки и отново имаха добри възможности.

Кристиян Кодуков стреля силно, но вратарят на домакините изби в ъглов удар.

Мартин Симеонов също отправи топовен удар, но отново блестяща изява на вратаря спаси Черноморец.

Десетина минути преди края на срещата Кирил Георгиев се откъсна от дясно и намери отлично Станимир Димитров, но в последния момент топката му бе избита.

Една минута преди края нападател на Черноморец бе оставен непокрит точно на големия пенаут и с мощен удар донесе 3 точки за домакините.

Стефан Учиков не можеше днес да разчита на контузените Николай Парнаров, Пейо Батинов и Давор Илиев.

В следващия кръг, на 5 септември, Спартак приема Карнобат.

Съставът на Спартак: Александър Витанов, Георги Чичев, Христос Доков-к, Йордан Минев, Христо Стамов, Георги Йотовски, Кръстьо Милев, Мариян Гиров, Кирил Георгиев, С. Димитров, Любо Цеков (Кристиан Кодуков, Мартин Симеонов, Светослав Читаков, Георги Камбуров)