Марица направи равенство срещу новака в групата

05 Сеп 2020 20:39
“Марица” завърши наравно 1:1 с дебютанта в групата “Извор” в мач от 5-ти кръг на шампоната в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят бе интересен, особено през първата част. Гостите доказаха, че не са случаен отбор и показаха стабилна игра и хъс. “Жълто-сините” не изиграха добър мач, макар че създадоха не малко положения през първото полувреме, когато вратаря на гостите спаси ня няколко пъти вратата си от сигурен гол, а веднъж гредата бе последната пречка пред домакините. През втората част пловдивчани видимо отпаднаха физически, а положенията пред двете врати бяха малко. Заради контузии в срещата не взеха участие опитния Величко Величков, както и Даниел Спасов. Двата тима допуснаха доста брак в подаванията си, както и грешки в отбрана.

Мачът започна вихрено и двата тима си отбелязаха по един гол още до 10-та минута. Първо “Марица” поведе във 2-та минута, след точно изпълнена дузпа от Тодор Тимонов. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Христо Янчев, който отне една топка в наказателното поле и в последствие бе фаулиран. В 6-та минута Димитър Аврамов изчисти от голлинията удар на гостите, след което се стигна до корнер. Христо Христов засече центрирането с глава и изравни в 7-та минута. До края на полувремето “жълто-сините” създадоха доста положения, но така и не успяха да отбележат. Гостите използваха всеки шанс да атакуват и имаха няколко добри ситуации, но така и не стигнаха до голов удар. В 10-та минута гредата спаси гостите от гол, след чудесен удар на Тодор Тимонов. Пак той стреля от свободен удар в 21-та, но вратаря Тодор Малинов отрази. В 23-та минута Тимонов центрира добре от фланга и Йордан Пейчинов от около 5 метра прати топката над опразнената врата. В 28-та минута вратаря Малинов отново спаси сигурен гол, след нов удар на Тимонов от фаул. В 37-та минута Милен Танчев бе изведен сам срещу вратаря от Олджай Алиев. Танчев напредна и стреля, но излезлият напред Малинов успя да закачи топката и тя излезе в корнер.

Втората част бе равностойна, но двата тима имаха малко положения пред противниковата врата. В 50-та минута Димитър Юруков имаше шанс да реализира, но топката бе избита в корнер. След центрирането Йордан Пейчинов засече с глава, но не бе точен. В 64-та минута Тимонов стреля опасно от свободен удар, но отново вратаря се намеси добре. В 70-та минута играч на гостите центрира по земя успоредно на голлинията, но така и никой не засече топката. След 80-та минута гостите откровено бавеха играта. В 85-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Илиян Марчев бе отстранен за втори жълт картон. В 86-та минута Тодор Тимонов за пореден път обстрелва вратата на гостите, но вратаря Малинов някак успя да се разтегне и със сетни сили изби. В 90-та минута Георги Георгиев засече центриране с глава, но прати топката високо над вратата. В края на даденото продължение гостите стигнаха до опасна ситуация. След меле в наказателното поле топката на няколко пъти се “разходи” опасно между играчи на гостите, но така и не се стигна до гол. Така двата тима си поделиха по една точка, което е успех за новака в групата “Извор”. “Марица” прекъсна серията си от шаампионатни победи от началото на сезона. Цъкълът сряда - събота определено се отрази на отбора, който не показа това, на което е способен.

С 13 точки “Марица” дели първото място във временното класиране, заедно с тима на “Загорец” (Нова Загора). Това са и двата тима, които нямат допусната загуба до тук. В следващия кръг след седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват в Марково на “Сокол”, а при следващото си домакинство “жълто-сините” порещат “Черноморец”.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Денис Палков (Георги Георгиев), Милен Танчев (Александър Праматаров), Мартин Анастасов (Борислав Дончев), Христо Янчев, Димитър Юруков (Петър Печенков), Олджай Алиев, Тодор Тимонов - капитан. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Теодор ФърковГеорги Иванов. Треньор: Николай Димитров

ИЗВОР: Тодор Малинов, Станислав Дечев (Димитър Димитров), Тейнур Марем, Илиян Марчев, Бончо Панев (Атанас Савов), Стилян Бръмчев - капитан (Недко Бръмчев), Митко Плахов, Спас Милушев, Беркай Халил (Хакан Мустафа), Христо Христов, Мирослав Илиев (Недялко Колев). РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Атанас Ганчев. Треньор: Живко Желев

ЖЪЛТИ КАТОНИ: Димитър Юруков (Марица); Тейнур Марем, Недялко Колев, Тодор Малинов, Илиян Мрачев - 2 (Извор)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Илиян Мрачев - 2 жълти (Извор)

Съдийски състав: ГС: Светослав Лазаров, АС: Христо Георгиев и Младен Вълчев - всички от Бургас; 4-ти съдия: Радомир Колев - Пловдив; Делегат: Румен Величков - Бургас