“Марица” допусна първа загуба в Трета лига - Югоизточна група

12 Сеп 2020 20:17

“Марица” регистрира първа загуба през новия сезон, след като в среща от 6-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група “жълто-сините” отстъпиха с 2:1 при гостуването си на “Сокол” в Марково. Пловдивчани играха вяло въпреки, че имаха шансове за голове пред себе си.

Домакините поведоха в 31-та минута, когато Иван Атанасов отправи удар в наказателното поле, топката рикошира в крак на защитник и влезе във вратата. През второто полувреме, в 65-та минута, бившият играч на “Марица” Николай Павлов удвои с хубав удар от границата на наказателното поле в горния ъгъл на вратата. След гола маричани заиграха по-добре, но пък домакините се върнаха в отбрана и пространствата пред футболистите на “Марица” липсваха. В 80-та минута Йордан Пейчинов намали, след като засече центриране от корнер. Пловдивчани имаха и още голови възможности пред себе си. На три пъти Тодор Тимонов стреляше опасно, като веднъж и гредата спаси домакините. Воле на Мартин Анастасов бе отразено от вратаря на домакините, който се намесваше решително още 3-4 пъти.

Така “Марица” записа първа шампионатна загуба през сезона. С актив от 13 точки “жълто-сините” заемат 4-то място във временното класиране. В сряда възпитаниците на Николай Димитров ще изиграят контролна среща с елитния “Арда” в Кърджали, а следващата събота приемат “Черноморец” в мач от 7-ми кръг от първенството.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Иван Мицев (Борислав Дончев), Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Христо Янчев, Димитър Юруков, Олджай Алиев, Тодор Тимонов ©, Георги Георгиев (Александър Праматаров).

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Денис Палков, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

СОКОЛ: Димитър Аргиров, Мартин Лазов, Николай Павлов, Иван Атанасов, Валентин Фурлански, Теодор Митрев, Пейчо Енчев, Габриел Земярски, Мирослав Караилиев, Ангел Рахов ©, Петко Петков.

РЕЗЕРВИ: Денис Минев, Виктор Панеков, Богдан Иванов, Станимир Марински, Николай Дудов, Селчук Коджаахмед, Йордан Хърков