“Марица” с равенство срещу “Родопа”

03 Окт 2020 19:35

“Марица” завърши наравно 1:1 срещу “Родопа” в среща от 9-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра на стадион “Марица” в събота и бе коректен. Срещата не предложи много голови положения.

Гостите се бранеха организирано почти през целия мач, разчитайки на редки контраатаки и в крайна сметка постигнаха целта си. “Жълто-сините” имаха голямо превъзходство при владееха топката, но трудно достигаха до голови възможности в сгъстената отбрана на “Родопа”, въпреки че почти целия мач се игра в полето на смолянчани.

Преди двубоя Даниел Спасов и Георги Георгиев бяха наградени с плакети. Те преминаха границата от 150 мача за “Марица” и клубът почете постижението им.

През първата част играта се водеше почти изцяло в половината на гостите. Олджай Алиев, Тодор Тимонов и Георги Георгиев пропуснаха да открият през първите 20 минути. В 24-та Тимонов стрела от свободен удар и топката се оплете в мережата на вратата на гостите, но от външната и страна. Гостите стигнаха до първия си удар към противниковата врата в 32-та минута, когато Емир Мустански стреля в аут. В 36-та минута Мартин Анастасов опита да изненада врататря на гостите Стелиан Ангелов, като чукна токата с пета, но стражът улови. В последната минута на първото полувреме, след меле в наказателното поле, маричани обстрелваха на три пъти вратата на гостите, но до гол така и не се стигна.

Втората част не се различаваше особено от първата. Маричани се опитаха да изтеглят по-напред гостите. В 49-та минута Христо Янчев откри резултата в полза на “Марица” с не особено силен удар, който обаче заблуди вратаря Ангелов. Той не видя траекторията на топката от купа от играчи пред него и тя се озова във вратата му. След гола гостите започнаха малко почесто да поглеждат напред. В 56-та минута Адриян Сюрджиев изравни. Голът бе подобен на този на “Марица”, но ударът на футболиста на гостите бе от воле и доста по силен. Вратарят Илия Николов не успя да види посоката, в която лети топката и така равенството бе възстановено. До края на срещата гостите родопчани имаха още едно положение, в 68-та минута, когато Илия Николов се намеси вещо, след добра атака на “Родопа”. Маричани имаха 3-4 шанса да реализират втори гол. Олджай Алиев, Тодор Тимонов, Христо Янчев и Даниел Спасов нямаха шанс да отбележат. Така срещата завърши наравно 1:1.

Пловдивчани остават пети в класирането със 17 точки, “Родопа” е 15-ти с 8. В следващия кръг “Марица” гостува на “Димитровград”. Двубоят е на 10-ти октомври, от 16 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов (Иван Мицев), Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Александър Праматаров), Христо Янчев, Тодор Тимонов ©, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Димитър Юруков). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Георги Иванов, Денис Палков. Треньор: Николай Димитров

РОДОПА: Стелиан Ангелов, Любослав Петров, Стефан Киков, Ромарио Димитров, Владимир Драмалиев, Георги Пелтеков (Чавдар Палагачев), Антон Белюков (Иван Караиванов), Елмир Мустански, Адриан Сюрджиев (Михаел Кисьов), Христо Ковачев, Даниел Кутев ©. РЕЗЕРВИ: Милко Денев, Николай Тихомиров. Треньор: Юлиян Сюрджиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Олджай Алиев (М); Стелиан Ангелов, Антон Белюков и Любослав Петров (Р)

Съдийски състав: ГС: Александър Аргиров, АС: Станимир Илков, АС: Георги Георгиев - тримата от Бургас; 4-ти съдия: Марио Генчев - Пловдив; Делегат: Валентин Пеев - Бургас