Марица с убедителна победа над Верея

21 Ное 2020 18:42

“Марица” постигна категорична победа с 5:1 при домакинството си на последния в класирането тим на „Верея“ (Стара Загора) в среща от 16-ти кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Домакините доминираха изцяло в двубоя и стигнаха до резонен успех. Гостите, в чиито състав играят млади момчета и юноши, не успяха да се противопоставят на пловдивчани.

Христо Янчев откри за „Марица“ в 11-та минута. Той довкара отбита от вратаря Венцислав Янков след силен удар на Александър Праматаров. В 22-та минута Олджай Алиев удвои, след красива двойна комбинация с Тодор Тимонов. До края на полувремето пропуски пред вратата на гостите направиха Александър Праматаров, Олджай Алиев, Тодор Тимонов и Милен Танчев. Гостите имаха два удара към вратата на Илия Николов. Лайос Константинос стреля в аут в 30-та минута, а Денислав Запрянов засече центриране от корнер в 35-та, но ударът му премина на около половин метър встрани.

През втората част в състава на пловдивчани бяха извършени всички разрешени смени, а в игра се появиха млади състезатели. В 53-та минута хубав удар на Милен Танчев срещна гредата. В 66-та Олджай Алиев нахлу от фланга и от малък ъгъл провря топката между вратаря и двама защитници, като топката рикошира в крака на единия - 3:0. Венцислав Иванов прати топката в аут при една от редките акции на гостите. Влезлият през втората част юноша Теодор Фърков покачи на 4:0 в 70-та минута. Гостите върнаха едно попадение в 74-та минута. Петър Милков от близо успя да реализира. Крайното 5:1 оформи друг юноша на пловдивската школа Петър Печенков, който посрещна избита от резервния вратар на гостите Димитър Александров топка. През второто полувреме Александър Праматаров на два пъти, Георги Георгиев на два пъти, Теодор Фърков и Димитър Аврамов можеха да отбележат попадения, но нямаха шанс.

Така „Марица“ постигна победа в предпоследния редовен кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. С актив от 30 точки тимът се изкачи на 3-то място в класирането с равен брой точки с „Гигант“ (Съединение) и „Розова долина“. Пловдивският клуб е и с два мача по-малко от съперниците си. След седмица възпитаниците на Николай Димитров гостуват на „Борислав“ в Първомай.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов (Георги Георгиев), Димитър Аврамов, Величко Величков, Даниел Спасов, Милен Танчев (Георги Иванов), Христо Янчев (Иван Мицев), Тодор Тимонов © (Петър Печенков), Олджай Алиев, Александър Праматаров, Димитър Юруков (Теодор Фърков);

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Мартин Анастасов. Треньор: Николай Димитров

ВЕРЕЯ: Венцислав Янков (Димитър Александров), Петър Милков, Християн Първанов ©, Стелиян Колев, Лайос Константинос, Иван Иванов, Нейко Нейков, Денислав Запрянов (Росен Димитров), Милен Стоянов, Георги Койчев, Венцислав Иванов.

РЕЗЕРВИ: Добромир Филипов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лайос Константинос (В)

Съдийски състав: ГС: Александър Аргиров, АС: Ганчо Джевелеков и Димо Стоянов - тримата от Бургас; 4-ти съдия: Георги Стоянов - Пловдив, Делегат: Борис Ганев – Бургас