Хебър победи ФК Ямбол в контрола

16 Ян 2021 20:29

Хебър започна с очаквана победа серията си от контролни мачове в зимната си подготовка.

В първата си проверка “зелените” се наложиха над ФК Ямбол с 3:1. Спарингът се игра на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик при студено и ветровито време. Точни за домакините бяха Живко Петков (31-ва минута), Тодор Чаворски (65-та минута) и Стоян Сотиров (73-та минута). За гостите почетен гол заби Живко Илиев в 52-та минута.

Нашите имаха тотално превъзходство на терена през втората част, когато в игра се появиха и много от младите надежди на тима.

Отличните изяви на вратаря на гостите след почивката направиха загубата на ямболци по-приемлива. Красимир Илиев от Хебър пък нацели гредата.

В сряда от 13 часа отново в Пазарджик Хебър ще приеме Марица (Пловдив) във втората си контрола от предсезонната подготовка.

Хебър (I полувреме): Александър Любенов (капитан), Томислав Папазов, Николай Дичев, Живко Хаджиев, Милен Николов, Георги Каракашев, Ивайло Лазаров, Евгени Игнатов, Георги Търтов, Джеймс Лима, Живко Петков;

Хебър (II полувреме): Петър Дебърлиев (капитан), Иван Дишков, Тодор Чаворски, Йордан Тодоров, Октай Хамдиев, Красимир Илиев, Николай Янков, Николай Борисов, Цветелин Тонев, Ивайло Тодоров, Стоян Сотиров (Димитър Йовчев, Стилиян Тисовски, Даниел Кадьов, Богомил Божуркин)