Марица с убедителна победа над Локомотив U19 в контрола

23 Ян 2021 16:10

"Марица" постигна убедителна победа с 5:0 над "Локомотив" U19 в трета си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра на тежкия терен на стадион "Марица" в събота. Възпитаниците на треньора Николай Димитров имаха превъзходство през почти цялата среща, реализираха пет попадения, като направиха и много пропуски пред противниковата врата.

В състава на "Марица" се завърна Станимир Димитров. Той е юноша на клуба, а през есента игра за "Спартак". Петър Шопов също ще бъде част от състава на маричани през пролетния полусезон. Той премина успешен пробен период и ще бъде на разположение на треньорския щаб. Шопов е юноша на "Локомотив", акто е имал кратки периоди в школите на "Ботев", "Ботев-2002" и "Векта". Играл е за представителния тим на "Локомотив", а през есента е беше част от "Атлетик" (Куклен).

От състава на гостите лиспваха доста юноши, които са на лагер с мъжкия тим на "Локомотив" в Поморие.

През първата част "жълто-сините" създадоха много положения и реализираха три от тях. Милен Танчев откри резултата, а малко по-късно Олджай Алиев удвои. Апостол Попов се оказа най-съобразителен след едно центриране и направи резултата класически десетина минути преди края на първата част.

През второто полувреме в състава на домакините бяха направени много смени, а в игра влязоха всички налични футболисти. Петър Шопов реализира за 4:0 в 56-та минута, а в 66-та Георги Геогиев оформи крайното 5:0.

Следващата контрола за "Марица" е срещу "Лудогорец" U19. Срещата е на 28 януари на стадион "Крепост" в Хисаря.

МАРИЦА: Марио Усков, Даниел Спасов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Апостол Попов, Христо Янчев, Милен Танчев, Димитър Юруков, Олджай Алиев, Станимир Димитров, Александър Праматаров (Красимир Кръстев - вратар, Георги Иванов, Георги Георгиев, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Петър Шопов, Мариян Бончев, Денис Палков, Стефан Шопов, Сами Мехмедов, Петър Печенков)