Марица стартира юбилейната 2021-ва с победа над Димитровград

13 Фев 2021 18:35

"Марица" победи като гост "Димитровград" с 0:2 в отложена среща от 10-ти кръг на шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Това бе и първата официална среща за юбилейната за маричани 2021 година. Възпитаниците на Николай Димитров записаха заслужен и ценен успех.

Първата част бе относително равностойна, като домакините имаха игрови превес в отделни моменти. Те създадоха и повече положения, но Илия Николов отново демонстрира класата си. Маричани също имаха своите ситуации, но полувремето завърши 0:0.

През втората част "Марица" надигра изцяло своя противник и заслужено стигна до успеха. В 75-та минута Олджай Алиев се възползва от добър пас на Мартин Анастасов, овладя и обработи топката, след което стреля. Вратарят на домакините се ориентира добре, но изпусна топката и резултаът бе открит. Десет минути по-късно Олджай Алиев пусна хубав пас зад защитата на домакините към Александър Праматаров, който се освободи от защитник и насочи прекрасно топката в ъгъла на вратата за 0:2.

"Марица" продължава да заема 3-то място в класирането с актив от 36 точки.

Следващата събота, 20-ти февруари, "Марица" гостува на "Ямбол" в среща от 18-ти кръг на шампионата, а в сряда, 24 януари, приема "Загорец" (Нова Загора) в друг отложен мач от есента.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Апостол Попов, Даниел Спасов (Георги Георгиев), Димитър Аврамов, Христо Янчев, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Тодор Тимонов-капитан (Александър Праматаров), Милен Танчев, Олджай Алиев, Петър Шопов (Николай Парнаров).

РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Сами Мехмедов, Георги Иванов.

ТРЕНbОР: Николай Димитров