Спартак изпусна да победи лидера Черноморец

13 Мар 2021 19:20

Спартак изпусна да победи лидера в Югоизточна Трета лига Черноморец Бургас в мач от 21-я кръг.

Старши-треньорът на Спартак Иван Петров имаше доста проблеми със състава, заради контузени футболисти, но отборът бе много мобилизиран след разгромната победа над Сокол с 6:0.

В групата на Спартак попаднаха играчи от "Б" - отбора, като дебют направиха Антонио Лазаров и Александър Шиков.

Двубоят започна абсолютно равностойно, като първото полувреме най-чистото положение бе за гладиаторите, след като Георги Георгиев засече с глава центриране от ъглов удар, но топката мина встрани от вратата.

В 63' минута бе най-чистото положение в мача, след като Ерай Карадайъ от границата на малкото наказателно поле изкара топката в аут. В 73' капитанът Кирил Георгив можеше да засече добро подаване на Йордан Минев, но не можа да уцели хубаво топката.

Гладиаторите през целия двубойбяха много добре групирани в защита и не даваха никакъв шанс на играчите на "Черноморец" да застрашат вратата на Петър Начев.

В следващия кръг, на 20-ти март, Спартак гостува на тима на Карнобат.

Състав: Петър Начев, Мариян Кусев, Йордан Минев, Кръстьо Милев, Цветан Вълчинов. Христос Доков, Кирил Георгиев - к , Мартин Симеонов, Ерай карадайъ, Любо Цеков, Георги Георгиев (Антонио Топалов, Александър Шиков, Антонио Лазаров)