Марица взе само точка срещу Сокол (Марково)

27 Мар 2021 18:57

"Марица" добави само точка към актива си при домакинството си на "Сокол" (Марково), завършвайки 0:0 в среща от 23-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югозиточна група. Пловдивчани надиграха своя съперник и създадоха доста чисти положения, но не успяха да постигнат успех. С точката "жълто-сините" се изравниха на върха с лидера "Черноморец", срещу който тим пловдивчани се изправят в следващия кръг.

Иначе срещата започна обещаващо и двата тима си размениха по две положения. За гостите Николай Павлов имаше шанс да открие на два пъти, но не успя, като Илия Николов се намеси отлично при едната ситуация. Възпитаниците на Николай Димитров съдадоха много положения през първото полувреме, но така и не стигнаха до гол. Вратарят на гостите спаси сигурен гол след силен удар на Даниела Спасов, Олджай Алиев също пропусна да реализира. Отново вратаря Стефан Дафофски парира удар на Димитър Юруков от малък ъгъл, късмет нямаше и Димитър Аврамов, при чиито удар топката премина на сантиметри от целта. Още през първата част гостите започнаха да бавят играта, което бе признак за предстоящото през второто полувреме.

И през втората част "Марица" имаше пълно игрово и териториално превъзходство, но не успя да го реализира. Гостите пък откровено бавеха играта, разчитайки напред на изритани топки. Те не отправиха нито един точен удар към вратата на Илия Николов. Играчи на гостите дори си избираха с коя точно топка да изпълняват и без това грешно отсъдени статични положения и тъчове. В 50-та минута гредата се оказа най-големия помощник на "соколите", след удар на Милен Танчев. Вратарят Дафовски спаси нов удар на Даниел Спасов, запазвайки резултата 0:0. Удар на Олджай Алиев премина на сантиметри встрани, а по-късно отново Алиев бе близо до попадение, но нова намеса на стража на гостите предотварати това. На два пъти с несъществуващи засади беше спиран Олджай Алиев, който се откъсваше сам срещу вратаря. Цялото второ полувреме изолбилстваше от грешни отсъждания - обратни тъчове и нарушения, засади и т.н. Играчите на гостите успяха да задържат нулевото равенство, макар основно да не ползваха футболни средства. Въпреки многобройните спирания на играта съдията Славков продължи мача неадекватно малко, но едва ли имаше нужда от повече с оглед на развитието на тази антифутболна среща.

В следващия кръг "Марица" гостува на лидера "Черноморец" в Бургас. Срещата е в петък, 2 април, от 17 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Апостол Попов, Даниел Спасов (Георги Георгиев), Димитър Аврамов, Милен Танчев, Христо Янчев ©, Мартин Анастасов (Сами Мехмедов), Димитър Юруков (Николай Парнаров), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Петър Шопов). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Георги Иванов, Теодор Фърков

СОКОЛ: Стефан Дафовски, Йордан Хърков, Теодор Митрев, Петко Петков, Филип Колев, Сезгин Четин, Николай Павлов ©, Рангел Кордов, Йовко Зайков, Стоян Митев, Мартин Лазов. РЕЗЕРВИ: Георги Чумпов, Илия Смилянов, Валентин Фурлански, Селчук Коджаахмед, Георги Куртев, Александър Стоянов, Мирослав Караилиев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Аврамов, Мартин Анастасов, Николай Парнаров (М); Филип Колев (С)