Марица с победа над ОФК Карнобат

08 Апр 2021 09:44

"Марица" постигна успех с 1:0 над ОФК "Карнобат" в домакински двубой от 25 кръг в Трета лига - Югоизточна група. "Жълто-сините" реализираха само едно от положенията създадени пред вратата на своя противник. Голът отбеляза Милен Танчев в 81-та минута, а маричани посветиха попадението и победата на контузения си съотборник Станимир Димитров и неговата съпруга, които вчера станаха родители.

Двата тима изиграха интересен и коректен мач под дъжда, който създаваше проблеми на 22-та на терена. Пловдивчани имаха изразено игрово и териториално предимство и създадоха доста положения, особено през второто полувреме, но материализираха само едно от тях. Гостите разчитаха на контраатаки, при които рядко достигаха до удари, но въпреки това имаха своите шансове.

В началото на мача играчите на "Марица" контролираха играта, но трудно достигаха до стрелкови позиции. Георги Георгиев в 27-та пропусна да открие, Сами Мехмедов и Милен Танчев също не бяха точни при ударите си. В 38-та минута Димитър Аврамов също можеше да отбележи, но вратарят Пламен Колев изби в корнер, а при центрирането Георгиев засече, но отново Колев спаси. Олджай Алиев също обстрелва вратата на гостите, но стражът улови.

Втората част започна с много опасен удар на Димитър Юруков, който вратаря Колев отрази. Малко по-късно Олджай Алиев нахлу в наказателното поле и топката се оплете в мрежата, но от външната и страна. В 62-та минута Александър Праматаров стреля покрай вратата от свободен удар. Малко по-късно Милен Танчев догони една топка в наказателното поле и успя да преодолее вратаря, но защитник успя да избие. В 69-та минута в наказателното поле на гостите настана хаос след меле, предизвикано добро центриране от корнер. Първо Величко Величков отблизо не успя да засече, но топката бе посрещната от Олджай Алиев, който стреля от малък ъгъл. Колев изби, но последваха няколко опити за удари, които бяха блокирани и в крайна сметка до гол не се стигна. В 72-та отново Алиев завърши атака на маричани, но беше точен. Две минути по-лъсно Сами Мехмедов центрира чудесно, а Александър Праматаров засече с глава, но прати топката встрани от целта. Все пак в 81-та минута "Марица" стигна до така очакваното попадение. Милен Танчев бе изведен почти фронтално срещу вратата, той се освободи от защитник и успя да пусне топката покрай излезлия напред Колев, реализирайки ценното попадение. След гола целия отбор поздрави с жестове своя съотборник Станимир Димитров за щастливото събитие. Гостите изнесоха по-напред играта след гола и опитаха с центрирания да затруднят отбраната на маричани, но тя се справи с опасностите с помощта на изключително стабилния Илия Николов. В продължението на мача Петър Шопов пропусна да удвои, стреляйки в аут. Младият Шопов, както и започналия като титуляр юноша Сами Мехмедов се представиха много добре в тази среща. В края на мача Стоян Калпаклиев от гостите получи неприятна контузия в рамото и бе заменен.

Така "Марица" записа победа номер 17 през този сезон и продължава да заема второто място в класирането с 56 точки, колкото има и лидера "Черноморец". Трети е "Загорец" с точка по-малко. Тимът от Бургас и този от Нова Загора имат мач по-малко спрямо маричани. В събота "Марица" гостува на "Родопа" в Смолян.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев © (Теодор Фърков), Милен Танчев, Сами Мехмедов, Димитър Юруков (Петър Шопов), Олджай Алиев, Георги Георгиев (Александър Праматаров). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Апостол Попов, Борислав Дончев, Георги Иванов

ОФК КАРНОБАТ: Пламен Колев, Георги Тузаков, Антон Атанасов (Даниел Стаматов), Димитър Петров ©, Мартин Димитров, Ненко Петров, Стоян Калпаклиев (Никола Николов), Стоян Калев, Трендафил Момчилов, Стоян Николов, Валентин Иванов (Ясен Тузаков). РЕЗЕРВИ: Борислав Тотев, Пламен Димитров, Хайри Саралиев, Георги Калоянов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христо Янчев, Димитър Юруков, Сами Мехмедов, Величко Величков (М); Антон Атанасов, Стоян Калпаклиев (К)

Съдийски състав: ГС: Иван Пенчев, АС: Пламен Загоров и Кристиян Петров – Стара Загора; 4-ти съдия: Николай Запрянов - Пловдив; Делегат: Донка Желева – Стара Загора