Марица е новият лидер на Югоизток

10 Апр 2021 21:14

"Марица" е новият лидер във временното класиране в Трета лига - Югоизточна група. "Жълто-сините" заслужено победиха с 2:3 "Родопа" в Смолян и се изкачиха на първото място, след грешна стъпка на "Черноморец" насред Бургас. Възпитаниците на треньора Николай Димитров показаха характер и мъжество, въпреки кадровите проблеми и в крайна сметка се поздравиха с успех.

Двубоят на стадион "Септември" в Смолян беше интересен, но коректен. Пловдивчани владееха повече топката и надиграха своя съперник. Домакините опитваха с пасове зад гърба на защитата и с центрирания да изненадат отбраната на "Марица".

Срещата започна добре за домакините, които успяха да поведат в 10-та минута чрез Михаел Кисьов. Той се възползва от пас зад гърба на отбраната и стрела от ждроб неспасяемо в сголбката на вратата, откривайки резултата с много красив гол. В 29-та минута вратарят Илия Николов възстанови равенството, след като изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле след центриране на Даниел Спасов. При този резултат завърши първата част.

Втората част започна отлично за пловдивчани. Даниел Спасов в 48-та минута реализира красив гол и така маричани направиха обрат. С топовен шут от границата на наказателното поле Спасов простреля вратаря на домакините за 1:2. Олджай Алиев в 78-та минута даде спокойствие на своя тим, вкарвайки за 1:3. Димитър Аврамов изпълни свободен удар, а Алиев овладя и реализира. Само две минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Теодор Стефанов изпълни свободен удар, но топката се отби в стената и се върна при футболиста на "Родопа", който стреля отново. Последва рикошет и топката влетя във вратата на маричани. До края на срещата "жълто-сините" имаха още 2-3 добри ситуации пред себе си. Най-чистото се откри пред Олджай Алиев, който се откъсна сам срещу Стелиан Ангелов, но стражът се намеси и предотврати нов гол. Домакините се опитаха с центрирания да създадат опасност пред Илия Николов, но не успяха. В края на срещата принудително бе заменен Николай Парнаров, който получи контузия.

Така "Марица" стигна до ценен успех над добър съперник на негостоприемния терен в Смолян. Досегашният лидер "Черноморец" успя да стигне до домакинско равенство 1:1 срещу "Борислав" (Първомай), след като губеше с 0:1 и така маричани се изкачиха на първото място. Това е напълно заслужено с оглед на представянето през пролетта. А днес "Марица" записа 18-ти пореден мач без загуба. Във временното класиране "Марица" има 59 точки, "Загорец" е с 58, а трети е "Черноморец" с 57.

В сряда предстои изиграването на отложените срещи от 22 кръг. На "Марица" предстои ново тежко гостуване - на тимът на "Извор" (Горски извор).

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Георги Иванов, Николай Парнаров (Величко Величков), Милен Танчев, Петър Шопов (Мартин Анастасов), Сами Мехмедов (Теодор Фърков), Олджай Алиев, Христо Янчев ©, Александър Праматаров (Георги Георгиев).

РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

РОДОПА (стартов състав): Стелиан Ангелов, Любослав Петров, Стефан Киков, Ромарио Димитров, Владимир Драмалиев, Георги Пелтеков, Елмир Мустански, Теодор Стефанов ©, Даниел Кутев, Михаел Кисьов, Иван Ангелов.

РЕЗЕРВИ: Костадин Борисов, Адриан Сюрджиев, Стефан Чилингиров, Чавдар Палагачев, Никола Димитров, Александър Альолов, Христо Ковачев. Треньор: Юлиян Сюрджиев

Съдийски състав: Иван Петров - гр.Ямбол, асистенти: Костадин Керацов и Снежана Петрунова - гр.Стара Загора