Марица падна от Арда в контрола

25 Юни 2021 15:22

Марица загуби първата си контрола от един от участниците в евротурнирите - Арда. "Жълто-сините" поведоха с 0:1, но през втората част тимът от Кърджали обърна до 2:1. Приятелската сеща се игра при много горещо време на стадиона в Момчилград.
Марица остави отлични впечатления с играта си. След първите 10 минути пловдивчани имаха инициативата. През втората част водният от Николай Киров тим на Арда беше по-активен, но маричани стояха стабилно на терена и имаха няколко изгодни за гол положения.
Мариян Тонев откри в 18-та минута, след като сам се пребори и отне топката от противников състезател и след това реализира. Той отбеляза гол още при неофициалния си дебют за пловдивчани. В 64-та минута Тонислав Йорданов изпълни точно спорна дузпа и изравни. В 78-та минута Александър Георгиев отбеляза за 2:1.
Участие в мача не взеха Димитър Аврамов, заради лек здравословен проблем, Величко Величков, заради треньорски изпит, възстановяващият се Айкут Янъков, както и вратарят Илия Николов - заради ангажимент.
В понеделник Марица заминава за село Говедарци, край Боровец, където тимът ще проведе своя лагер. Следващата контролна среща за възпитаниците на Николай Димитров ще бъде срещу втория тим на ЦСКА 1948.

МАРИЦА: Петър Начев, Илиян Йорданов, Християн Зарков, Мартин Лазов, Георги Иванов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски - капитан, Мариян Тонев

През второто полувреме в игра влязоха: Виктор Петков, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Даниел Спасов, Георги Георгиев, Сами Мехмедов, Ангел Грънчов, Ремзи Неджип, Христиан Димитров, Александър Праматаров.