Созопол победи Марица в зрелищен мач

23 Ное 2021 17:00

Созопол надви Мариц Пловдив с 3:2 у дома в най-интригуващия мач от 18-ия кръг във Втора лига.

''Небесносините'' водеха с 3:0 до 55-ата минута. След това последва отпускане в редиците на Маргарит Димов и пловдивчани успяха да върнат два гола, които обаче се оказаха недостатъчни, за да се доберат поне до точката днес.

В 21-ата минута Венцислав Гюзелев откри резултата, а още преди почвкта Сава Савов удвои преднината на Созопол. 10 минути след началото на второто полувреме Гюзелев се разписа отново, с което победата изглеждаше сигурна.

Гостите от Пловдив показаха характер и отбелязаха два гола - чрез Илиян Йорданов (67) и Алекасндър Праматаров (80), но силните на футболистите на Марица не стигнаха за нещо повече в срещата.

Созопол събра актив от 22 точки, с които запази 11-ата си позиция в класирането. Марица е на седма позиция с 30 точки.