Марица падна в първата си контрола в Турция

27 Ян 2022 18:35

Марица претърпя загуба в първата си контрола на турска земя. Пловдивчани паднаха с 1:2 от казахстанския Каспий.

В 18-ата минута Каспий поведе в резултата. Казахстанците организираха постоенна атака, при която топката беше изсипана в наказателното поле, където играч на Каспий намери от воле свой съотборник, който от близка дистанция нямаше как да сбърка на празна врата.

В средата на първото полувреме Каспий удвои аванса си. Нургалеев бе намерен зад гърба на отбраната на Марица и хладнокръвно преодоля стража на пловдивчани за 2:0.

В 29-ата минута Марица получи право да изпълни дузпа, след като бе извършено нарушение срещу Станислав Маламов в наказателното поле. Мариян Тонев застана зад бялата точка и прати стража на Каспий в обратния ъгъл, с което намали изоставането - 1:2.