Марица с тежка загуба в Плевен

16 Юли 2022 23:05

Въпреки головите ситуации, които създаде „Марица“ претърпя поражение на старта на сезона във Втора лига. Пловдивчани загубиха с 4:0 от завърналия се в професионалния футбол тим на „Спартак“ (Плевен). Срещата се игра в събота на стадион „Плевен“ пред около 1200 зрители.
Фрапантни грешки при всеки един от головете доведоха до тежката загуба за „жълто-сините“. Домакините играеха на контри и дебнеха за грешки. Маричани задържаха повече топката и също създадоха немалко положения, но не успяха да ги реализират.. Мартин Газиев нацели напречната греда след удар от фаул. Валери Домовчийски също не сполучи при ударите си, Веселин Марчев пък бе изведен сам срещу вратаря, който успя да се намеси и предотврати удара.
Ентусиазираните от многобройната публика домакини започнаха силно мача и до 28-та минута поведоха с 3:0 с голове на Преслав Антонов в 12-та, Боримир Карамфилов в 15-та и Стефан Христов в 28-та минути. Постепенно „жълто-сините“ излязоха от шока и имаха доста добри положения, но не успяха да отбележат попадение. За сметка на това плевенчани успяха да стигнат до още един гол в 80-та минута чрез Васил Шопов.
В този мач вратарят Илия Николов записа своя мач №222 с екипа на „Марица“.
В първото си домакинство след седмица „Марица“ ще срещне тима на „Литекс“. Двубоят е на 23 юли, събота, от 18:30 часа на стадиона в северен Пловдив.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Мартин Лазов, Симеон Вешев, Радослав Апостолов, Христиан Димитров, Валери Домовчийски - капитан, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Петър Атанасов. Резерви: Петър Начев, Димитър Аврамов, Айкут Янъков, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Милен Танчев, Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

СПАРТАК (Пл): Богомил Цинцарски, Алекс Георгиев, Иво Върбанов - капитан, Лъчезар Ковачев, Иван Бакалски, Мартин Стоилов, Виктор Иванов, Васил Шопов, Преслав Антонов, Стефан Христов, Боримир Карамфилов. Резерви: Алекс Василев, Цветелин Иванов, Димитър Калчев, Кристиян Иванов, Руси Чернаков, Васил Божков, Валентино Макавеев. Треньор: Красимир Бислимов