Печат на тази страница

Марица отстрани Хебър за Купата на България (снимки)

19 Ное 2022 15:48
Марица отстрани Хебър за Купата на България (снимки) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Марица Пловдив сътвори една от сензациите в Купата на България, след като елиминира елитния Хебър Пазарджик с 4:2. Мачът бе част от 1/16-финалите на турнира.

Така пловдивчани продължават напред в надпреварата и в следващия кръг ще домакинстват на Арда.

В третата минута гостите поведоха в резултата след попадение на Ивайло Михайлов с глава. Осем минути по-късно Радослав Апостолов изравни със силен удар. В 44-ата минута Вешев центрира от пряк свободен удар, а Домовчийски засече с глава за 2:1.

В 58-ата минута Веселин Мирчев се появи в игра и малко след това отбеляза с глава - 3:1. В 73-ата минута Георги Търтов върна Хебър в мача и направи 3:2, а три минути преди края на редовното време пловдивчани решиха всичко. След бърза контраатака отново Марчев се оказа герой и отбеляза гол за 4:2.