Тадей Погачар поведе в "Тур дьо Франс" след 8-ия етап

04 Юли 2021 07:44

Защитаващият титлата си- словенецът Тадей Погачар взе жълтата фланелка в Тур дьо Франс след 8-ия етап от тазгодишното издание на колоездачната обиколка. Погачар нанесе голям удар, като отне жълтата фланелка на Maтю ван дер Пул в края на осмия етап, завършен в Льо Гран Борнар и спечелен самостоятелно от белгиеца Дилън Тьонс. Словенецът, четвърти на сцената, зашемети колоната след атаката си на около тридесет километра от финала в първия етап в Алпите, който беше с дължина 150.8 км от Ойно до Льо Гран. Времето на победителя днес, който кара за отбора на Бахрейн Викториус, е 3 часа, 54 минути и 41 секунди.

На 44 секунди след него се нареди Йон Исагире (Испания) на 44 секунди, а трети е канадецът Майкъл Уудс на 47 секунди. Уникалният спринт на Погачар го нареди на 4-о място на 49 секунди. С днешния етап Погачар излезе начело в генералното класиране с време от 29:38:25 часа, като води пред белгиеца Вут ван Аерт на 1:48 минути и Алексей Луценко (Казахстан) на 4:38. За Дилйн Тьонс това е втора победа в Тура, като предишната е била преди две години. За отбора на Бахрейн Викториус пък това е успех във втори пореден ден.