Локо вкара 4 в последните 30 минути на първия полусезон и спря негативна серия /снимки + видео/

15 Дек 2018 16:54

Локомотив Пловдив победи с 4:0 Ботев Враца в последния си мач за първия полусезон в Първа лига. Така пловдивчани спряха серия от шест поредни мача без успех, головете падна през второто полувреме от 62-та минута.

В 10-та минута пред Ботев Враца се откри първа чудесна възможност, Даниел Генов стреля, но Луков отрази удара му.

Три минути по-късно Асен Георгиев стреля от фаул, но Костов се намеси и изби в корнер.

В последната минута от добавеното време на първото полувреме Локо изпусна чудесна възможност чрез Карагарен, който отблизо би в Костов.

Локомотив успя да открие в 62-та минута, когато Димитър Илиев изведе чудесно Бирсент Карагарен, който реализира за 1:0.

В 68-та минута след бърза атака за Локомотив Карагарен подаде към Посинкович, който реализира и удвои за 2:0.

За 3:0 отново вкара Посинкович, след като беше изведен сам срещу Костов и не сгреши.

Крайното 4:0 оформи резервата Ален Ожболт, Елитон стреля Костов изби, но при добавката Ожболт не сбърка.

С успеха Локомотив събра 25 точки и ще зимува като осми. Ботев Враца е девети с 24.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Елитон 52 мин.), Стивън Езе, Асен Георгиев, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Вилим Посинкович (Мустафа Абдулахи 84 мин.), Димитър Илиев, Анте Аралица (Ален Ожболт 67 мин.), Бирсент Карагарен

Ботев Враца: Красимир Костов, Илия Миланов, Мариян Иванов, Венцислав Керчев, Андреас Васев, Даниел Гаджев (Йордан Апостолов 46 мин.), Даниел Генов (Валери Домовчийски 69 мин.), Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Юлиян Ненов (Спас Георгиев 46 мин.), Валери Божинов