Локо вкара седем тим от Втора лига, преди да замине за Турция, юноша се отличи с два гола

24 Ян 2019 16:23

Локомотив (Пловдив) продължи с доброто си представяне в контролите от предсезонната подготовка, побеждавайки със 7:0 втородивизионния Черноморец (Балчик). Двубоят, игран на „Лаута“, бе последен за „смърфовете“ на родна земя преди заминаването им в Турция, където ще бъдат на лагер. Футболистите на Бруно Акрапович показаха доста добра игра както в атака, така и в защита, а резултатът можеше да бъде и двуцифрен. Сериозна заявка към Акрапович направи и юношата на Локомотив Филип Колев, който влезе от резервната скамейка през второто полувреме, след което се разписа на два пъти.

В 11-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе след добре организира атака, при която Бирсент Карагарен бе изведен зад гърба на защитата на Черноморец (Балчик). Нападателят остана очи в очи със стража на гостите, преодоля го с финт, след което насочи топката във вратата. В 15-ата минута „смърфовете“ вече водеха с 2 гола. Бранителят Стивън Езе отбеляза прекрасен гол със задна ножица, възползвайки се от зле избита топка от вратаря на Черноморец (Балчик), а попадението събра овациите на насъбралата се публика на „Лаута“. В 24-ата минута резултатът стана класически. Анте Аралица бе намерен на границата на наказателното поле, бутна топката встрани и стреля право под напречната греда, където стражът на гостите нямаше шанс за намеса. В 26-ата минута Карагарен бе изведен от Димитър Илиев, но при двата неговите удара защитници в „синьо“ изчистваха от голлинията. По-добрите действия за отбора на Локомотив продължиха и през второто полувреме, а в 49-ата минута Никола Марич също попадна сред списъка с голмайстори на „смърфовете“. Полузащитникът вкара прекрасен гол от границата на наказателното поле, пращайки топката право в горния десен ъгъл.

След попадението Марич получи травма, което наложи принудителното му изваждането от игра. Неговото място на терена бе заето от юношата Филип Колев, който веднага блесна с две попадения. Колев вкара първия си гол в 69-ата минута след добро подаване на Момчил Цветанов, а в 83-ата минута Янко Ангелов изведе младока на чиста позиция и Колев не сбърка. В последната минута на редовното време бранителят Асен Георгиев също вкара своя гол, възползвайки се от добро центриране на Янко Ангелов към втора греда.

Локомотив (Пловдив) първо полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Мустафа Абдулахи, Димитър Илиев-к, Бирсент Карагарен, Анте Аралица.

Локомотив (Пловдив) второ полувреме: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Един Бахтич, Йосип Тамашевич, Петър Рогозенски (Уирис Густаво), Никола Марич (Филип Колев), Янко Ангелов, Лукас Масуеро, Елитон Жуниор, Момчил Цветанов, Октай Юсеин