Локо Пд взе точка на Герена /видео/

17 Фев 2019 19:45

Отборът на Локомотив Пловдив взе точка при гостуването си на Левски на стадион "Георги Аспарухов". Двата тима завършиха 1:1 в последен мач от 21-ия кръг, като "сините" пропуснаха отлична възможност да се доближат на само една точка от втория ЦСКА-София. Анте Аралица стресна трибуните с гол в 44-ата минута, но попадение на Давиде Мариани измъкна столичани от шокираща загуба в официалния дебют на Георги Дерменджиев начело на 26-кратните шампиони на България.

Така разликата на Левски с лидера Лудогорец остава 10 точки ,а "сините" са и на 3 точки от ЦСКА.Локомотив Пловдив е 9-и с 26 точки.

"Смърфовете", които нанесоха първата загуба на предния треньор на Левски Славиша Стоянович през септември, останаха непобедени от своя противник през тази кампания

Левски контролираше двубоя през първите 45 минути на мача, но миг на разконцентрация малко преди почивката бе използвана от гостите, които излязоха на почивката с гол аванс.

Двубоят започна добре за „сините”, които задържаха повече топката и опитваха да наложат преса и да преодолеят добре подредената отбрана на „железничарите”.

В 30-ата минута Паулиньо нацели горната греда с удар от 13 метра. Пет минути по-късно Божинов стреля в аут след центриране на Горанов. Следващите минути домакините нямаха много идея как да стигнат до гол срещу затворения добре състав на Локомотив. Секунди преди края на първата част след светкавична контраатака "смърфовете" поведоха в резултата. Момчил Цветанов се възползва от неубедителна намеса на Рейш, подаде на Аралица, който въпреки опита на Михайлов да го затвори отбеляза своя четвърти гол през сезона. Интересното е, че втори във вратата на "сините".

Втората част започна без промени в двата състава. В 50-ата минута Буна пропусна сам срещу Михайлов да матира домакините, стреляйки в аут. В 52-ата минута Луков парира изстрел на Тиам. Домакините бяха видимо тромави и без идея как да стигнат до равенството. Яблонски направи голям пропуск с глава в 60-ата минута. Бранителят стреля в аут от добра позиция пред вратата.

Сериозно неразбирателство между Езе и Димитър Илиев, които бяха пресирани от Костов, донесе равенството на Левски в 71-ата минута. След неприятен за тях рикошет топката попадна в Мариани, който моментално стреля и прати коженото кълбо в мрежата.

При добра атака на пловдивчани Езе пропусна с глава в 87-ата минута. Румънският нападател Сержиу Буш също влезе вместо Тиам, докато Бирсент Карагерен се появи на мястото на Цветанов.

Реферът Драгомир Драгонов даде четири минути продължение, но центриранията пред Луков не доведоха до голова възможност и срещата завърши 1:1.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Аралица (44)
1:1 Мариани (71)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов; Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Кали Тиам, Мартин Райнов; Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Паулиньо; Валери Божинов
Старши треньор: Г. Дерменджиев

ЛОКО ПД : Мартин Луков; Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич; Игор Банович, Янко Ангелов; Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Момчил Цветанов; Анте Аралица
Старши треньор: Б. Акрапович