Етър удари Локо в Пловдив в първия плейоф за Лига Европа /снимки и видео/

07 Май 2019 21:18

Локомотив загуби първия мач от плейофите за Лига Европа срещу Етър у дома с 0:2 и застраши сериозно продължаването си в плейофите. Крум Стоянов откри в 24-та минута, а в 39-та Георги Сърмов от дузпа оформи крайния резултат.

В 6-та минута удар на Даниел Младенов срещна напречната греда.

В 24-та минута Крум Стоянов центрира, топката се размина с много играчи, но все пак беше засечена от Даниел Младенов и той откри резултата 0:1.

В 32-та минута Никола Колев центрира от фаул, а Пламен Гълъбов засече с глава, Луков успя да избие удара на бранителя на гостите.

В 36-та минута Даниел Младенов беше изведен сам срещу Луков, като останаха съмнения за засада при паса към офанзивния играч на Етър. Младенов беше повален от Мартин Луков, който беше изгонен с директен червен картон. При видео повторенията се видя, че по-скоро Младенов е в положение на засада при паса към него. Луков беше заменен от резервния вратар Илко Пиргов, като поне на този етап той ще играе във финала, защото преди това е реваншът във Велико Търново. Пиргов влезе на мястото на Парвизджон Умарбаев. Капитанът на Етър Георги Сърмов вкара дузпата и удвои резултата за гостите - 0:2.

В 44-та минута Боджадж изведе сам срещу Пиргов Крум Стоянов, който вкара, но голът беше отменен поради засада.

В 56-та минута Анте Аралица стреля, но Христо Иванов успя да спаси.

В 87-та минута след бърза контра за Локомотив Карагарен пусна към Ожболт, който сам срещу Иванов би във вратаря на търновци.

Малко по-късно Карагарен също пропусна да реализира.

Реваншът е на 10 май във Велико Търново.

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петронич, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев (Илко Пиргов 35 мин.), Един Бахтич (Вилим Посинкович 79 мин.), Анте Аралица (Ален Ожболт 66 мин.), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Крум Стоянов, Георги Сърмов, Никола Колев (Аласана Мане 63 мин.), Румен Руменов (Яни Пехливанов 76 мин.), Аласана Мане, Велко Батрович, Флорент Боджадж (Милчо Ангелов 81 мин.)