Локо разби Ботев Враца преди мача със Спартак Търнава /видео/

28 Юли 2019 20:37

Локомотив записа трета поредна победа в последните си три официални двубоя. Тимът победи с 4:1 като гост Ботев Враца и реално записа първата си победа като гост през този сезон. Карагарен откри в 9-та, Георги Илиев удвои в 35-та, Домовчийски върна един гол в 58-та минута. Димитър Илиев в 78-та минута направи 3:1, а Карагарен оформи крайния резултат - 4:1.

Локомотив поведе в 9-та минута, когато Георги Илиев центрира от корнер, Мирослав Будинов изчисти топката с глава, но топката попадна право при Бирсент Карагарен, който пое топката и с хубав удар по тревата реализира за 0:1.

В 35-та минута Йосип Томашевич подаде към Георги Илиев, който пое топката и стреля от близо 20-на метра и вкара за 0:2.

В 58-та минута Ботев Враца върна един гол, Будинов свали с глава към Домовчийски, който с много хубав удар от въздуха от дъгата на наказателното поле вкара за 1:2.

Малко след това Ботев Враца остана с 10 човека, след като Илия Миланов получи втори жълт картон.

В 78-та минута Локомотив реши двубоя. Момчил Цветанов подаде към Димитър Илиев и капитанът на Локомотив реализира за 1:3.

В 90-та минута Аралица напредна и отправи удар, който беше спасен от Костов, но при добавката Бирсент Карагарен не сгреши и оформи крайното 1:4.

С този успех Локомотив вече е трети с 6 точки, а Ботев Враца е 11-ти с 3.

Локомотив ще играе в четвъртък реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа срещу Спартак Търнава. Локомотив има много хубав аванс от 2:0 преди реванша в Търнава.

Следващата неделя Локомотив приема шампиона Лудогорец в среща от първенството.

Ботев Враца: Красимир Костов, Ангел Лясков, Филип Ждерич (Андреас Васев 46 мин.), Илия Миланов, Венцислав Керчев, Симеон Мечев, Христо Златински (Георги Вълчев 79 мин.), Даниел Генов, Валери Домовчийски, Петър Атанасов (Милан Вушурович 57 мин.), Мирослав Будинов

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич (Милош Петрович 68 мин.), Стивън Езе, Давид Малембана, Петър Витанов, Уирис Оливейра, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Димитър Илиев (Един Бахтич 81 мин.), Бирсент Карагарен, Ален Ожболт (Анте Аралица 62 мин.)