Локомотив падна в Търнава, но успя да се класира за третия кръг и ще играе срещу Страсбург /видео/

01 Авг 2019 23:46

Локомотив Пловдив се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа. Тимът загуби с 1:3 при гостуването си на Спартак Търнава и продължава да търси първа победа като гост в евротурнирите от 46 години. Отборът обаче вкара така нужния гол на чужд терен, който реално ги класира за следващия етап, след като победи с 2:0 в първия мач в Пловдив.

В 16-та минута Лукас Ловат центрира в наказателното поле, а Филип Дангубич успя да засече с глава и откри резултата - 1:0.

В 35-та минута Тимотек Закуменски беше изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъстващия се сам срещу вратаря Русов Ален Ожболт. Така Спарта Търнава остана с 10 човека до края на мача.

В 53-та минута Давид Малембана фаулира в наказателното поле Богдан Митреа. Съдията отсъди дузпа, която потърпевщият Митреа реализира - 2:0. Така Спартак изравни общия резултат.

В 71-та минута центрира от фаул на Ловат беше засечено от Таварес, който направи резултата класически - 3:0 и при този резултат Спартак се класираше.

В 74-та минута Локомотив успя да вкара гол, който ги класираше за следващия кръг. Карагарен направи страхотен пробив по крилото центрира към Ален Ожболт, който с глава успя да реализира и да направи 3:1.

Така Локомотив отстрани отбор в евротурнирите за първи път от 2005 година. Като Спартак Търнава стана шестият отбор, който Локомотив успява да отстранява в евротурнирите.

Следващият четвъртък 8 август Локомотив ще приеме френския Страсбург, който отстрани Макаби Хайфа с общ резултат 4:3.

Спартак Търнава: Добривой Русов, Богдан Митреа, Тимотек Закуменски, Иван Месик, Жоао Диого, Марко Тесия, Емир Халилович (Марко Келемен 82 мин.), Филип Дангубич (Матей Якубек 82 мин.), Лукас Ловат, Рафаел Таварес, Алекс Собчик (Джино ван Кесел 72 мин.)

Локомотив: Мартин Луков, Йосип Томашевич, Давид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов (Парвизджон Умарбаев 57 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт (Уирис Густаво 89 мин.), Анте Аралица (Георги Илиев 72 мин.)