Локомотив загрява за Страсбург с Лудогорец

04 Авг 2019 01:10

Локомотив приема шампиона Лудогорец в среща от четвъртия кръг в efbet Лига. Мачът е днес от 21:00ч. на стадион "Локомотив".

В четвъртък Локомотив успя да отстрани словашкия Спартак Търнава във втория предварителен кръг на Лига Европа. Тимът загуби с 1:3 реванша в Словакия, но след 2:0 в първата среща преодоля словаците и ще играе следващия четвъртък с носителя на Купата на лигата на Франция Страсбург. Тази среща е и генерална репитиця за Локомотив преди мача с французите. Лудогорец имаше далеч по-лесна задача и отстрани Валур след 4:0 в реванша и с общ резултат 5:1 продължава напред, където в четвъртък ще срещне ТНС от Уелс в първа среща от третия предварителен кръг.

Иначе в последния кръг в елита Локомотив победи категорично с 4:1 като гост Ботев Враца. Лудогорец пък победи с 2:0 Витоша Бистрица.

В класирането Лудогорец е лидер с пълен актив от 9 точки, а Локомотив е пети с 6.

В двата отбора няма контузени и наказани.