Печат на тази страница

Локо разби Етър с 5:0 /видео/

05 Окт 2019 19:23

Локомотив победи с 5:0 Етър като гост и продължава да държи аванс от поне четири точки, ако ЦСКА не сгреши тази вечер срещу Витоша у дома в битката за третото място.

В 4-та минута Димитър Илиев изведе чудесно Ален Ожболт, който пое топката, навлезе в наказетелното и под плонжа на Христо Иванов откри резултата - 1:0.

В 38-та минута Умарбаев пусна към Ожболт в наказателното поле, който върна към Димитър Илиев и върна жеста за подаването при първия гол - 2:0.

В добавеното време на първата част Димитър Илиев беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тя беше реализирана от капитана на Локомотив за класическото - 3:0.

В 71-та минута Умарбаев центрира от корнер, а Стивън Езе засече с глава и направи резултата 4:0.

В 88-та минута след удар от фаул на Малембана Христо Иванов изпусна топката и Стивън Езе оформи крайното - 5:0.

Така Локомотив е трети с 26 точки, а Етър е 10-ти с 11.

В следващия кръг след паузата за националните отбори на 20 октомври Локомотив посреща ЦСКА в първа част от битката за топ 3.

Eтър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Александър Дюлгеров, Иван Иванов, Христофор Хубчев, Красимир Станоев, Крис Гади (Кольо Станев 52 мин.), Яни Пехливанов (Ерол Дост 60 мин.), Румен Руменов, Светослав Ковачев, Ивайло Димитров

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Петър Витанов 69 мин.), Давид Малембана, Стивън Езе, Динис Алмейда, Парвизджон Умарбаев, Георги Илиев (Един Бахтич 74 мин.), Бирсент Карагарен (Анте Аралица 80 мин.), Момчил Цветанов, Ален Ожболт, Димитър Илиев