Класика за Локо в Русе срещу Дунав /видео/

09 Дек 2019 18:52

Локомотив победи Дунав с 3:0 в последното си гостуване в елита за този сезон и ще влезе в двубоя срещу Левски в неделя по най-добрия начин.

В 14-та минута Локомотив откри резултата, страхотен извеждащ пас на Алмейда намери Илиев, който преодоля бранител на Дунав, вратаря Макенджиев и на опразнената врата реализира за 0:1.

В 41-та минута Локомотив вкара и втори гол, Димитър Илиев овладя и изведе чудесно Ален Ожболт, който напредна и с техничен изстрел удвои преднината на Локомотив - 0:2.

В 84-та минута удар на Георги Илиев от около 13 метра срещна гредата.

В 88-та минута Локомотив направи класически резултат, Димитър Илиев пусна към Карагарен, който първо беше блокиран от бранител на Дунав, после вторият му удар беше спасе нот Макенджиев, а вече при третия той не сгреши и оформи крайното 0:3.

С победата Локомотив остава трети с 40 точки, а Дунав е 11-ти със 17 точки.

Локомотив приема Левски в неделя в последния си мач от първия полусезон в елита. При победата Локомотив може да зимува на второто място, след като разликата между двата отбора в момента е две точки - Левски е втори с 42, а Локомотив трети с 40.

Дунав: Благой Макенджиев, Диян Димов, Мартин Ковачев, Любен Николов, Александър Исаевски (Мартин Костадинов 59 мин.), Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (Кристиан Върбанов 77 мин.), Фернандо Кавалканте, Михаил Милчев, Ахмед Ахмедов (Симеон Иванов 87 мин.), Стефан Христов

Локомотив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Динис Алмейда, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвизджон Умарбаев (Анте Аралица 75 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 89 мин.), Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт (Петър Витанов 59 мин.)