Локо и Левски приключиха сезона без гол /снимки + видео/

15 Дек 2019 15:31

Локомотив завърши годината с равенство 0:0 при домакинството си на Левски. Двубоят беше слаб и освен греда за Локо и само един точен удар не предложи много положения на пълния стадион "Локомотив".

Двубоят беше последен в кариерата на халфа на Локомотив Георги Илиев. Илиев стана рекордьор по мачове в родния елит. Той получи картина на Стария град от деца от школата на Локомотив.

В 11-та минута Паулиньо проби добре и стреля, но ударът му премина покрай вратата на Луков.

В 18-та минута удар от фаул на Умарбаев нацели напречната греда.

В 54-та минута удар на Карагарен беше спасен от Миятович.

Последва центриране на Георги Илиев от фаул, а Езе засече с глава, но топката премина покрай вратата на Левски.

В 64-та минута Локомотив остана с човек по-малко, Ожболт поиска нарушение срещу себе си от страна на Холмар Ейолфсон, двамата се сдърпаха, но Ожболт блъсна без топка бранителя на Левски и беше изгонен с директен червен картон, а исландският бранител получи жълт картон.

В 73-та минута Паулиньо напредна, влезе в наказателното поле пусна към Нашименто, който продължи към Мазурек, но играч на Локомотив се намеси и изчисти в корнер, преди Мазурек да я насочи в опразнената врата.

В 76-та минута дойде моментът, в който Георги Илиев беше изваден и на негово място влезе Петър Витанов. Илиев получи аплодисменти от феновете на Локомотив в последния си мач в кариерата.

В 78-та минута Локомотив пропусна чудесна възможност да открие резултата, Витанов проби подаде към Карагарен, който пое топката и стреля, но над вратата.

Така Локомотив завърши полусезона на третото място с 41 точки, а Левски е втори с 42.

Локомотив: Мартин Луков, Давид Малембана, Стивън Езе, Диниз Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев (Момчил Цветанов 83 мин.), Милош Петрович, Йосип Томашевич, Георги Илиев (Петър Витанов 75 мин.), Ален Ожболт, Димитър Илиев (Анте Аралица 90 + 6 мин.)

Левски: Милан Миятович, Иван Горанов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Живко Миланов, Мартин Райнов, Станислав Иванов (Фелипе Нашименто 67 мин.), Хали Тиам, Франко Мазурек (Назиру Мохамед 80 мин.), Паулиньо, Дени Алар