Локомотив падна от Берое в Стара Загора /видео/

28 Фев 2020 19:29

Локомотив загуби с 0:2 при гостуването си на Берое и записа първа загуба през втория полусезон в елита.

В 9-та минута Анте Аралица получи хубав пас и стреля, но Душан Перниш откри резултата.

В 36-та минута Берое откри резултата, Гаюс Макоута стреля от дистанция, топката се отклони в напречната греда и влезе в мрежата на Пиргов за 1:0.

В 40-та минута Бирсент Карагарен беше заменен от Николай Николаев, като нямаше контузия на Карагарен.

Само секунди по-късно в 38-та минута Алион Фол беше фаулиран в наказателното поле от Илго Пиргов. Съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа, която беше реализирана от Мартин Камбуров - 2:0. Това беше 230-ия гол на Мартин Камбуров в елита.

Локомотив е трети с 45 точки, а Берое е петото място с 37 точки.

В сряда Локомотив приема ЦСКА 1948 в среща от четвъртфиналните в турнира за Купата на България.

Берое: Душан Перниш, Георги Ангелов, Теди Мезаг, Ахмед Туба, Стив Фуртадо, Александър Цветков, Ибрахима Конте (Октавио 63 мин.), Гайс Макута (Яя Меледже 89 мин.), Крум Стоянов, Алион Фол (Пиер Фонкьо 85 мин.), Мартин Камбуров

Локомотив: Илко Пиргов, Давид Малембана (Йосип Томашевич 74 мин.), Лукас Масоеро, Акинсола Акиниеми, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Диниш Алмейда, Парвизджон Умарбаев (Миховил Клапан 47 мин.), Бирсент Карагарен (Николай Николаев 40 мин.), Анте Аралица, Димитър Илиев