Локо се класира без проблем за полуфиналите за Купата /снимки + видео/

03 Мар 2020 19:13

Локомотив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България и продължава успешно защитата на трофея. Черно-белите победиха у дома лидера във Втора лига ЦСКА 1948 с 2:0.

В 7-та минута Локомотив като по чудо не откри резултата. Първо след центриране от корнер Масоеро засече топката с глава, но топката срещна гредата, а след това при добавката отново Масоеро на два метра от голлинята през празна врата прати топката в напречната греда.

В 9-та минута шут на Алмейда от дистанция премина покрай вратата.

В 41-та минута Карагарен стреля, топката беше блокирана от Димо Атанасов, който игра с ръка и съдията Никола Попов отсъди дузпа, която Димитър Илиев реализира – 1:0.

В 63-та минута Димо Атанасов получи втори жълт картон и ЦСКА 1948 остана с 10 човека.

В 66-та минута Томашевич проби и излезе на стрелкова позиция, но Наумов спаси удара му.

В 68-та минута Локомотив удвои, Карагарен получи топката и с хубав удар извън наказателното поле покачи на 2:0.

В 77-та минута Момчил Цветанов беше изведен на добра позиция, но би право в Наумов. Последва и изстрел на Илиев, който беше спасен.

В 78-та минута Кенан Муслимович направи официален дебют за Локомотив. Той замени Анте Аралица.

В 89-та минута Бруно Акрапович даде шанс за дебют на младия вратар Кристиан Томов, който замени Илко Пиргов. Това беше дебют в юношеския футбол за Томов.

Така Локомотив очаква жребия за полуфиналите в турнира, които все още не е ясно кога ще бъдат.

В събота Локомотив приема Витоша в среща от елита.

Локомотив: Илко Пиргов (Кристиан Томов 89 мин.), Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Акинсола Акиниеми, Йосип Томашевич, Динис Алмейда, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (Николай Николаев 82 мин.), Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Анте Аралица (Кенан Муслимович 78 мин.)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Славчо Шоколаров, Венцислав Василев, Михаил Минков, Димо Атанасов, Янко Сандански, Ивайло Климентов, Кристиян Пешов (Борис Тютюков 56 мин.), Васил Шопов (Денислав Мицаков 73 мин.), Даниел Младенов (Милко Георгиев 85 мин.), Андон Гущеров