Локо се разправи с Левски и е доста близо до нов финал /снимки + видео/

09 Юни 2020 21:59

Локомотив продължава изключително успешно защитата на Купата, след като победи с 2:0 Левски в първи полуфинал в турнира за Купата на България и ще има много конфортен аванс преди реванша в София. Димитър Илиев откри в 23-та минута, а Бирсент Карагарен в края на първото полувреме осигуриха страхотния турнирен резултат за "смърфовете".

Срещата изгледаха кметът на Пловдив Здравко Димитров и шефовете на Левски Наско Сираков, Павел Колев и Тити Папазов.

В 10-та минута се стигна до първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. След центриране от корнер Каргас игра с глава, но топката премина над вратата.

В 14-та минута след центриране в наказателното поле на Левски Миятович не се намеси добре, но Карагарен не успя да се възползва от ситуацията и да открие.

В 23-та минута Локомотив откри резултата, Димитър Илиев получи топката в наказателното поле и с много хубав удар матира Миятович за 1:0.

В 29-та минута удар на Умарбаев от дистанция премина в аут.

В 45-та минута Локомотив удвои резултата. Йосип Томашевич успя да се измъкне много добре в наказателното поле след карамбол пусна към Бирсент Карагарен, който на опразнената врата реализира за 2:0.

Чак в 68-та минута Левски нанесе първия си точен удар като Станислав Костов не затрудни Луков.

В 87-та минута след центриране на Цветанов Миятович със сетни усилия успя да избие топката пред главата на Малембана, който щеше да засече с глава на опразнената врата.

Така Локомотив има страхотна преднина преди реванша на "Герена", който все още не е обявен кога ще се състои.

Локомотив гостува на ЦСКА в последна среща от редовния сезон в елита. Левски пак ще гостува в Пловдив и пак на "Лаута" в неделя, но този път на Арда, който домакинства в Пловдив.

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович (Дейвид Малембана 66 мин.), Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен (Николай Николаев 85 мин.), Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Момчил Цветанов 78 мин.), Йосип Томашевич, Димитър Илиев, Лукас Салинас (Миховил Клапан 78 мин.), Анте Аралица (Доминик Малонга 85 мин.)

Левски: Милан Миятович, Иван Горанов, Йоанис Каргас, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Хали Тиам, Мартин Райнов (Франко Мазурек 75 мин.), Стайн Спиерингс (Мартин Петков 86 мин.), Станислав Иванов (Фелипе Нашименто 75 мин.), Найджъл Робърта, Дени Алар (Станислав Костов 58 мин.)