Локо изпусна златна възможност да дръпне на Левски и ЦСКА след загуба от Славия /снимки + видео/

20 Юни 2020 20:42

Локомотив записа загуба с 0:1 у дома от Славия и пропусна чудесна възможност да дръпне на Левски и ЦСКА в битката за медалите и участие в Лига Европа. Единственото попадение реализира Радослав Кирилов в 76-та минута.

В 16-та минута след изпълнение на корнер, топката достигна до Масуеро, който стреля, но нацели гредата

В ответната атака Йомов можеше да реализира, но ударът му премина покрай вратата на Луков.

В 24-та минута след центриране на Томашевич се стигна до опасно положение, след като Бенгюзов се опита да изчисти, но го направи към собствената си врата, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер.

В 32-та минута удар на Аралица беше избит от Стергиакис.

В 38-та минута удар на Галин Иванов отблизо беше спасен от Луков.

В края на полувремето удар на Попадийн беше спасен от Луков.

Последва и удар на Салинас, който беше спасен от Стергиакис.

В 76-та минута Славия успя да открие резултата, Георги Йомов отне топката от Алмейда пусна към Радослав Кирилов, който финтира Акиниеми и реализира за 0:1.

За Локомотив предстои мача на сезона във вторник, тимът гостува на Левски с доста добра преднина 2:0 в реванша в турнира за Купата на България.

С това поражение Локомотив вече е четвърти с равни точки с третия с Левски, но по-лоши показатели, а втори е Левски с 51. Славия събра 48 точки и остана в битката за медалите и Европа.

Локомотив: Мартин Луков, Акинсола Акиниеми (Кенан Муслимович 83 мин.), Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (Миховил Клапан 76 мин.), Йосип Томашевич (Момчил Цветанов 71 мин.), Димитър Илиев, Лукас Салинас (Давид Малонга 71 мин.), Анте Аралица

Славия: Антонис Стергиакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Емил Виячки, Филип Кръстев, Милен Гамаков, Венцислав Бенгюзов (Георги Вълчев 75 мин.), Емил Стоев (Радослав Кирилов 65 мин.), Галин Иванов, Георги Йомов (Калоян Кръстев 90 мин.), Цветелин Чунчуков (Ивайло Димитров 65 мин.)