Ще защити ли Купата Локомотив днес?

01 Юли 2020 01:05

Локомотив излиза днес срещу ЦСКА в опит да защити трофея си Купа България от миналия сезон. Мачът е днес от 19:15ч. на стадион "Васил Левски" в София.

По изключение на финала бяха допуснати 12 000 души по 6000 души фенове от двата отбора. Те ще бъдат разпределени по 3000 в един сектор и ще бъде следено дали се спазва дистанцията.

Феновете ще пътуват организирано за финала. Екскурзията потегля днес от 15:00ч. от "Лаута". От фенклуба на клуба призоваха всички, които ще пътуват с лични автомобили също да се включат в тръгването на феновете от стадиона.

Двата отбора се срещнаха два пъти този сезон. Локомотив победи в Пловдив с 1:0 с гол на Йосип Томашевич в 16-та минута, а в София мачът завърши без победител - 1:1 Лукас Салинас откри в 4-та минута, а Тиаго Родригес в 83-та минута изравни. Двата тима ще се срещнат и на 9 юли в Пловдив в среща от първата шестица, като е вероятно двубоят да решаващ за разпределението на медалите в шампионата.

В миналия кръг в първенството Локомотив загуби много тежко гостуването на шампиона Лудогорец с 1:6, а ЦСКА също не победи като направи 0:0 при гостуването на Славия.

В класирането ЦСКА е на трета позиция с 50 точки, а Локомотив е четвърти с 50.

За Локомотив само Давид Малембана заради контузия е аут от финала. След наказание се завръща Анте Аралица.

В ЦСКА аут е Томи Юрич, който е социална изолация, защото е болен от коронавирус. След наказание се завръща Кристиян Малинов.

Ако мачът завърши наравно ще последва продължение и ако и то не излъчи победител ще се стигне до дузпи.

Съдия на двубоя ще е пловдивчанинът Георги Кабаков.

Победителят ще получи правото на участие в Лига Европа. Този сезонът носителят на Купата на България ще стартира от първия предварителен кръг на Лига Европа. Освен трофея и участие в Лига Европа победителят днес ще играе и за още една купа – Суперкупата на 22 юли срещу шампиона Лудогорец.

Пътя на ЦСКА до финала:

1/16 финал

Локомотив Горна Оряховица - ЦСКА 0:3

Голмайстори: 0:1 Денис Давидов 20 мин. 0:2 Тони Уот 55 мин. 0:3 Тони Уот 62 мин.

1/8 финал

Арда - ЦСКА 0:1

Голмайстор: 0:1 Али Соу 2 мин.

1/4 финал

ЦСКА - Ботев 2:1

Голмайстор: 0:1 Даниел Генов 22 мин. 1:1 Едвин Джеси 67 мин. 2:1 Ахмед Ахмедов 89 мин.

1/2 финал

Ботев – ЦСКА 0:0 първа среща

ЦСКА – Ботев 2:0 реванш

Голмайстор: 1:0 Иван Бандаловски - автогол 19 мин. 2:0 Али Соу 54 мин.

Пътя на Локомотив до финала:

1/16 финал

Балкан – Локомотив 0:3

Голмайстори: 0:1 Диниш Алмейда 27 мин. 0:2 Ален Ожболт 37 мин. 0:3 Димитър Иилев 62 мин.

1/8 финал

Локомотив - Литекс 2:1

Голмайстори: 0:1 Иван Митрев 65 мин. 1:1 Димитър Илиев 74 1:2 Димитър Илиев 87 мин.