Локомотив Пловдив победи Септември (Симитли) в контрола

10 Окт 2020 18:06

Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 втородивизионния Септември (Симитли) в контролна среща, играна на стадион "Локомотив" в парк "Лаута". С две попадения се отчете Кристиан Илич (5', 10'). За "смърфовете" отсъстваха Бирсент Карагарен и Димитър Илиев, които имат ангажимент с националния отбор на България. Пловдивчани бяха водени от помощник-треньора Александър Тунчев, тъй като Бруно Акрапович и Христо Крушарски са в Бразилия, където имат визита на Крузейро.

Още в 5-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе в резултата с гол на Кристиан Илич. Полузащитникът се възползва от грешка на Евгени Тунтев, който се подхлъзна в опита си на поеме топката. Така тя попадна в Илич, който излезе сам срещу вратаря Филип Димитров, когото преодоля с удар по земя в долния десен ъгъл. Пет минути по-късно отново Илич беше точен за "черно-белите". Този път той засече с глава центриране на Парвиз Умарбаев от ъглов удар, насочено към първа греда. Там Илич атакува добре топката и я прати за втори път в мрежата.

В 26-ата минута шут на Анте Аралица мина встрани от вратата. Опрасен удар на Кенан Муслимович в 38-ата минута принуди Филип Димитров да се намесва. Минута по-късно новото попълнение Кристиан Гомис беше много близо до това да се разпише. Ударът му с глава обаче премина на сантиметри от горната греда. През първото полувреме гостите от Симитли не създадоха нито една опасност пред вратата на Илко Пиргов.

В 51-ата минута мощен шут на Анте Аралица в близкия ъгъл беше блокиран от вратаря с крак. Първата добра възможност за гостите дойде в 67-ата минута. Китан Василев разтресе напречната греда след прекрасно изпълнение на фаул. През втората част и двамата треньори направиха доста промени в единадесеторките си, като за "смърфовете" добро включване направиха юношите Иван Михайлов и Даниел Димитров.

ЛОКОМОТИВ - СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Кристиан Илич (5)
2:0 Кристиан Илич (10)

Съставите:

ЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 25. Лукас Масоеро, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 50. Филип Михалевич, 13. Валентино Пулиезе, 10. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 15. Кристиан Илич, 77. Анте Аралица, 11. Кенан Муслимович.

СЕПТЕМВРИ: 22. Филип Димитров, 14. Здравко Карадачки, 3. Илия Мунин, 55. Евгени Тунтев, 20. Кирил Мутавджийски, 27. Николай Стоилков, 66. Христо Младенов, 8. Руслан Иванов, 11. Китан Василев, 17. Илия Карапетров, 88. Ивайло Михайлов.