Локомотив (Пд) стана областен шампион при ветераните за шести пореден път

19 Ное 2020 20:33

Ветераните на Локомотив (Пловдив) станаха областни шампиони за шести пореден път! “Черно-белите” победиха Асеновец в Асеновград и станаха отново първенци на областта. Георги Иванов и Георги Мечечиев бяха точни за крайното 0:2. В предишните два кръга възпитаниците на Ганчо Пеев отстраниха Марица (Пловдив) и Ботев (Пловдив).

Началото на срещата стартира с награждаване на местната легенда Георги Манолов (Шемито) по случай 65-та му годишнина. Иван Русенов и Кирил Донев от домакините, както и играчите Асеновец демонстрираха изключително приятелско и добронамерено отношение към “черно-белите”, за което Ганчо Пеев изказа благодарности от името на ветераните на Локомотив.

Двубоят започна отлично за пловдивчани. “Черно-белите” поведоха още в 5-та минута, когато Георги Иванов засече с глава центриране на Георги Мечечиев. До края на първата част двамата участваха в няколко опасни атаки, а добри възможности се откриха и пред Ванчо Траянов и Стойчо Драмов.

В 48-та минута силен изстрел на Ванчо Траянов срещна напречната греда на Асеновец. Минута по-късно Георги Мечечиев се разписа и удвои преднината на Локомотив за 0:2. Последва удар на Стойчо Драмов, вратарят на домакините изби в гредата и улови топката.

Локомотив се класира за следващата междуобластна фаза, която ще се проведе в началото на следващата година.

Локомотив игра в състав: Стоян Колев, Георги Мечечиев, Николай Костов, Спас Топузов, Иво Костадинов, Стойчо Драмов, Филип Георгиев, Ванчо Траянов, Левон Апкарян, Георги Иванов, Красимир Димитров (Стоян Ламбов, Тодор Димов, Георги Марчев)