Равенство между Локомотив (Пд) и ЦСКА 1948 в дебюта на Тунчев /репортаж/

22 Ное 2020 16:07

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в среща от 13-тия кръг на efbet Лига.

Така ''смърфовете'' вече имат 24 точки и продължават да са втори в класирането, докато ''червените'' събраха 20 точки и са на четвърта позиция.

Локомотив поведе в резултата в 5-ата минута на срещата. Лукас Масоеро засече с глава центриране на Парвиз Умарбаев. Резултатът бе изравнен в 15-та минута. Момчил Цветанов си отбеляза автогол с глава, след като се беше върнал в наказателното поле на своя отбор. Точен удар от границата на наказателното поле на Бирсент Карагерен бе спасен от Даниел Наумов в 20-та минута. В 25-та минута Карагерен опита акробатично изпълнение от границата на наказателното поле, но топката премина високо над вратата на Наумов. В 37-та минута силен удар на Георги Русев премина покрай вратата на Локомотив. Галин Иванов стреля директно от пряк свободен удар в 40-та минута, но ударът му премина над вратата на Мартин Луков. В добавеното време на първата част Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но стреля право в стената.

Второто полувреме започна със сериозна възможност за ЦСКА 1948. Галин Иванов получи подаване в наказателното поле на домакините и стреля, но покрай вратата на Мартин Луков. Няколко секунди по-късно Георги Русев също нанесе удар в аут. Салинас започна бърза контраатака в 52-та минута, при която изведе Георги Минчев от центъра на терена. Минчев дрибрила с човек на гърба, след което потърси успоредно подаване към Димитър Илиев, което беше пресечено. Отлично центриране на Бирсент Карагерен в 54-та минута бе засечено от Георги Минчев в малкото наказателно поле, но Даниел Наумов улови топката. Най-добрият шанс от началото на второто полувреме за ''смърфовете'' дойде, когато Лукас Салинас излезе сам срещу Даниел Наумов в 56-та минута, но стражът успя да избие удара му. Защитата на ЦСКА 1948 се справи с центриране от пряк свободен удар на Момчил Цветанов в 76-та минута. В 85-та минута Бирсент Карагерен центрира от пряк свободен удар, но ударът с глава на Диниш Алмейда бе неточен.

efbet Лига, 13 кръг, начален час 17:30

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948 (1:1)

Голмайстори: 5' Лукас Масоеро 1:0, 15' Момчил Цветанов автогол 1:1

Жълти картони: 28' Венцислав Василев (ЦСКА 1948), 33' Марио Топузов (ЦСКА 1948), 39' Милош Петрович (Локомотив Пд), 55' Даниел Младенов (ЦСКА 1948), 80' Ангел Бастунов (ЦСКА 1948)

Главен съдия: Георги Давидов

Стартови състави

Локомотив (Пд): Мартин Луков (вратар), Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /73' - Кристиан Гомис/, Лукас Салинас /70' - Кристиан Илич/, Димитър Илиев (капитан) /90+2' - Кенан Муслимович/, Георги Минчев

Резерви: Илко Пиргов (вратар), Кристиан Илич, Николай Николаев, Кенан Муслимович, Кристиан Гомис, Валентино Пулиезе, Филип Михалевич

Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов (вратар), Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Васил Шопов, Георги Русев /66' - Ангел Бастунов/, Галин Иванов, Даниел Младенов /75' - Андон Гущеров/, Марио Топузов /90+1' - Михаил Минков/, Мартин Камбуров (капитан)

Резерви: Димитър Тодоров (вратар), Ангел Бастунов, Андон Гущеров, Кристиян Николов, Михаил Минков

Треньор: Красимир Балъков