Печат на тази страница

Историческа вечер за Локомотив Пловдив, ''смърфовете'' записаха най-голямата победа в дербито /репортаж/

28 Ное 2020 16:30

Локомотив Пд разгроми Ботев Пд с 6:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Така ''смърфовете'' събраха 27 точки и вече са на първото място в класирането преди изиграването на останалите срещи от този кръг. ''Канарчетата'' заемат 10-то място с 13 точки.

"Черно-белите" надиграха с лекота градския съперник, за да запишат най-изразителния успех в цялата история на битката за Пловдив. Досега най-голямата разлика в дербито бе пет гола (5:0 за "канарчетата" на два пъти), докато най-яркия успех на сметката на Локо не е бил с повече от четири гола (7:3 и 4:0).

Момчил Цветанов откри резултата още в 66-та секунда, най-бързия гол в мачовете между двата отбора.

Освен това „черно-белите“ изравниха общия баланс в пловдивското дерби с Ботев, защото след успеха си в 14-ия кръг на футболната efbet Лига двата отбора вече имат по 40 победи в 112 шампионатни сблъсъка.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на футболната легенда Диего Марадона. Транспарант на геният от Аржентина бе опънат пред една от трибуните на ''Лаута''.

Във втората минута Локомотив поведе. Карагерен центрира в наказателното поле, където Димитър Илиев отклони с пета към Момчил Цветанов, който отбеляза гол във вратата на Янко Георгиев. Парвиз Умарбаев центрира в 9-та минута от пряк свободен удар, а Диниш Алмейда засече с глава за 2:0. В 15-та минута удар на Педросо извън наказателното поле излезе в аут. Филип Филипов фаулира Георги Минчев в наказателното поле и ''смърфовете'' получиха правото да изпълнят дузпа в 24-та минута, а Димитър Илиев я реализира. Георги Минчев направи 4:0 в 28-та минута, след като финтира отлично Станислав Работов и с хубав удар разстреля Янко Георгиев. Отбраната на Локомотив се пропука в 38-та минута, но ''канарчетата'' не се възползваха. Мартин Луков изби хубав удар на Тодор Неделев от малък ъгъл, който попадна право на главата на Атанас Илиев, а Луков се справи и с неговия удар от близка дистанция. В края на първото полувреме Джонатан Перейра извърши нарушение срещу Парвиз Умарбаев и бе изгонен от Георги Кабаков с втори жълт картон. От последвалото нарушение се стигна до нов шанс за ''черно-белите'', но изстрелът на Бирсент Карагерен бе избит със самоотвержен шпагат на Филипов.

Лошите новини за Ботев Пловдив се увеличиха в началото на второто полувреме. Тодор Неделев бе заменен принудително в 52-та минута. Изстрел на Лукас Салинас в 53-та минута премина над вратата на ''жълто-черните''. Карагерен стреля от пряк свободен удар в 55-та минута, но над вратата. В 63-ата минута футболист на Ботев блокира удар на Минчев. Въпреки по-слабата и разконцентрирана игра на "смърфовете" през втората част, Ботев не успяваше да създаде опасност пред Луков. В 72-ата минута влезлият като резерва Кристиан Илич с мощен изстрел вкара топката за пети път във вратата на Янко Ангелов. Голмайсторът получи още една възможност да отбележи малко по-късно с шут от границата на наказателното поле, но той излезе над вратата. В 78-ата минута младият Николай Николаев вкара първия си гол в професионалния футбол за 6:0. Халфът получи пас на празна врата след отличен пробив на Минчев отляво и нямаше как да сбърка след удар от 4-5 метра на празна врата.Минути преди края на двубоя Бирсент Карагерен пропусна да направи 7:0, след като Янко Георгиев спаси неговия удар.

efbet Лига, 14 кръг, начален час 18:00

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив 6:0

Голмайстори: 1:0 Момчил Цветанов 2', 2:0 Диниш Алмейда 9', 3:0 Димитър Илиев 24', 4:0 Георги Минчев 28', 5:0 Кристиан Илич 72', 6:0 Николай Николаев 79'

Жълти картони: 12' Мишел Еспиноза (Ботев Пловдив), 21' Димитър Илиев (Локомотив Пловдив), 24' Филип Филипов (Ботев Пловдив), 27' Лукас Салинас (Локомотив Пловдив), 30' Джонатан Перейра (Ботев Пловдив), 54' Мите Цикарски (Ботев Пловдив), 64' Парвиз Умарбаев (Локомотив Пловдив)

Червени картони: 45' Джонатан Перейра - втори жълт картон

Главен съдия: Георги Кабаков

Съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков (вратар), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович /56 - Кристиан Гомис/, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /74 - Кенан Муслимович/, Момчил Цветанов /74 - Николай Николаев/, Бирсент Карагерен, Лукас Салинас /56 - Кристиан Илич/, Димитър Илиев (капитан), Георги Минчев /89 - Валентино Пулиезе/

Резерви: Илко Пиргов (вратар), Кристиан Гомис, Николай Николаев, Филип Михалевич, Кенан Муслимович, Кристиан Илич, Валентино Пулиезе

Треньор: Александър Тунчев

Ботев Пловдив: Янко Георгиев (вратар), Мите Цикарски, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Филип Филипов, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Димитър Тонев, Тодор Неделев (капитан) /52 - Кристиан Добрев/, Атанас Илиев

Резерви: Георги Аргилашки (вратар), Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Стефан Попов, Кристиан Добрев, Салиф Сисе, Иван Василев

Треньор: Петър Пенчев