Локомотив с минимална загуба от Левски /репортаж/

02 Дек 2020 16:00

Локомотив Пловдив допусна загуба с 1:0 от Левски при гостуването си в отложен мач от 12-ия кръг в efbet Лига. Така ''смърфовете'' останаха на второ място в класирането с 27 точки, а ''сините'' вече имат 14 точки и са на 10-та позиция.

Първите минути на срещата на "Герена" бяха не особено добри за двата тима и нямаше положения пред двете врати. Първият голям шанс за двата отбора бе след 10 минути. Тогава Здравко Димитров центрира от свободен удар на далечната греда, където Живко Атанасов причина и бе непокрит, но ударът му бе неточен - аут. Левски вкара гол в 16-ата минута, но той бе отменен, тъй като Насиру Мохамед игра с ръка преди подаването към Робърта, а главния съдия отсъди нарушение. Милош Петрович бе заменен принудително в 21-ата минута. В следващите минути ''смърфовете'' стигнаха до добър шанс за гол, но пасът на Цветанов към Георги Минчев бе по-бърз от необходимото. Парвиз Умарбаев центрира от пряк свободен удар в 32-ата минута, но отбраната на Левски се справи добре в защита. В 35-ата минута "сините" получиха дузпа, след като Момчил Цветанов върна лошо топката назад, а Петър Витанов събори Насиру Мохамед в наказателното поле на "сините" и Робърта застана зад топката, за да отбележи безпроблемно - 1:0. Здравко Димитров центрира от ъглов удар в добавеното време на първата част, но защитата на Локомотив се справи.

Темпото през втората част спадна. Георги Минчев стреля с глава в аут при центриране на Момчил Цветанов в 57-ата минута. Секунди по-късно Робърта пресира Масоеро и след рикошет се получи удар, като топката профуча край страничната греда на Луков. ''Черно-белите'' пропиляха отличен шанс в 69-ата минута, когато Умарбаев центрира от пряк свободен удар и Кристиан Гомис стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на Николай Михайлов. През втората част играчите на Левски не допускаха много положения пред своята врата.

efbet Лига, отложен мач от 12-ия кръг, начален час 17:30

Голмайстори: 36' Робърта 1:0

Жълти картони: 24' Диниш Алмейда (Локомотив Пд), 74' Димитър Илиев (Локомотив Пд), 89' Мартин Райнов (Левски)

Главен съдия: Валентин Железов

Съставите на двата отбора

Левски: Николай Михайлов (вратар и капитан), Алекс Петков, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров /81' - Илия Димитров/, Найджъл Робърта, Насиру Мохамед /90+1' - Стивън Петков/, Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Илия Юруков

Резерви: Николай Кръстев (вратар), Паулиньо, Стивън Петков, Георги Александров, Илия Димитров, Орлин Старокин, Валери Божинов

Треньор: Славиша Стоянович

Локомотив Пд: Мартин Луков (вратар), Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович /21' - Кристиан Гомис/, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев /84' - Кенан Муслимович/, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Лукас Салинас /75' - Кристиан Илич/, Димитър Илиев (капитан), Георги Минчев

Резерви: Илко Пиргов (вратар), Кристиан Гомис, Николай Николаев, Кенан Муслимович, Валентино Пулиезе, Филип Михалевич, Кристиан Илич

Треньор: Александър Тунчев